Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Stadion w Krośnie jest klimatyczny, ale to za mało jeśli ma na nim gościć PGE Ekstraliga

Wilki Krosno w ciągu pięciu lat chcą się dostać do PGE Ekstraligi. Nie dojdzie jednak do tego, jeśli poważne zmiany nie zajdą na stadionie. Ten jest kameralny oraz klimatyczny, ale i też po prostu stary.
Dawid Borek
Dawid Borek
Mecz na stadionie w Krośnie WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Mecz na stadionie w Krośnie

Co prawda nie można powiedzieć, że nic się na nim nie dzieje. Stadion należy do miasta, a to ono w ostatnich latach m.in. wymieniło nawierzchnię i zbudowało nowy park maszyn. Te inwestycje pochłonęły ogromne sumy pieniędzy i poprawiły jego standard. Dość korzystnie prezentują się też trybuny na przeciwległej prostej, gdzie usiąść może ponad tysiąc osób. Aby był to jednak przyzwoity obiekt na miarę XXI wieku, trzeba jeszcze wykonać sporo pracy.

Zaletą stadionu w Krośnie jest mała odległość jaka dzieli tor od trybun. Stojąc na łuku, bo niestety usiąść nie ma gdzie, dobrze widać walkę zawodników. Trzeba jedna być też przygotowanym na "atak" z ich strony, bo szpryca wydobywająca się spod kół, przy takiej odległości, potrafi być bolesna.

To właśnie na łukach obiekt wymaga największych prac. To miejsca, które są bardzo popularne wśród żużlowych kibiców. W Krośnie jednak nie ogląda się z nich komfortowo zawodów. Ale to tylko jeden z powodów dlaczego inwestycje są potrzebne. Drugim są skargi mieszkańców. Obiekt leży w sercu Krosna, a za drugim łukiem jest rzeka i osiedle mieszkaniowe "Zawodzie".

Jego mieszkańcy często uskarżają się na żużel. Przeszkadza im hałas i kurz. Mało tego, kilkanaście lat temu sprawa trafiła do sądu, a miasto zostało zobowiązane do rozwiązania problemu. Na drugim łuku miały powstać ekrany dźwiękochłonne lub trybuny. Pierwsze rozwiązanie okazało się zbyt drogie, drugie cały czas jest tylko w sferze planów. W dodatku raczej odległych, bo na razie na ukończeniu jest projekt trybuny, ale na pierwszym łuku. To potrzebna inwestycja, ale nie ulega wątpliwości, że w końcu i z drugim wirażem trzeba będzie coś zrobić.

Potrzebne będzie też oświetlenie. Spotkania przy sztucznym świetle mają swój klimat, a do PGE Ekstraligi bez nie niego nie ma szans się dostać. Do tego jednak jest jeszcze daleka droga, a na liście pilniejszych inwestycji z pewnością powinno być przede wszystkim nowe nagłośnie. Na aktualne kibice narzekają, bo jest po prostu słabe. Jeśli miasto nic z tym nie zrobi, to klub na własną ręką powinien postarać się o profesjonalny sprzęt. Na stadionie przydałyby się też dodatkowe toi-toie i punkty, gdzie karnetowicze mogliby nabyć program zawodów. Dotąd brakowało też stoiska z szeroką gamą klubowych pamiątek.

Różnie można patrzeć na trybunę przy prostej startowej. Z jednej strony jest zadaszona i są na niej plastikowe krzesełka, z drugiej w związku ze słupami podtrzymującymi wieżyczkę sędziowską jest tam trochę ograniczona widoczność. A jak już przy minusach i krzesełkach jesteśmy, to nie zawsze należą one do najczystszych, żeby nie użyć mocniejszego sformułowania.

Jak już wspomnieliśmy, stadion w Krośnie jest klimatyczny i kameralny. Do niedawna był ostatnim obiektem w Polsce z czysto żużlową nawierzchnią (ta w Pile jest nieco inna), co też wpływało na jego "magię". Coraz większe problemy z pozyskiwaniem tego materiału przyczyniły się jednak do tego, że trzeba było pójść do przodu i dokonać zmiany. Miasto małymi kroczkami cały czas stara się coś robić, więc jest nadzieja, że w ciągu kilku najbliższych sezonów obiekt jeszcze bardziej się zmieni.

ZOBACZ WIDEO Jamróg: Nie mam wyrobionej marki. Wciąż muszę coś komuś udowadniać

Czy podoba ci się stadion w Krośnie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (7):

 • Laszlo84 Zgłoś komentarz
  A pamiętacie jak za czasów pana Kazimierza były głośniki w koło stadionu i ludzie żeby lepiej słyszeć kto pojedzie w biegach nominowanych odpinali te głośniki przy
  Czytaj całość
  bandzie i wpinali na swoją stronę to był kabaret
  • umbi Zgłoś komentarz
   dla mnie zdecydowanie najbardziej pootrzebna jest trybuna na 1 wirażu ponieważ jak jest 2,3 tyś.ludzi to 2/3 kibiców ciaśni się na prostej a trybuny na wirażach odciążyły by ten
   Czytaj całość
   ścisk.
   • Andrzej TRybus Zgłoś komentarz
    Mam nadzieję, że nikomu się nie wydaje, że wraz ze zmianą w klubie z KSM u Krosno na nowy podmiot Wilki Krosno SA, nagle jak za dotknięciem czarodziejskiej ròżdzki wszystko ( jak chodzi
    Czytaj całość
    o stadion w Krośnie )odrazu zmieni się na nowe, piękne, błyszczące i nagle wszystko zacznie funkcjonować idealnie i na najwyższym poziomie . Mòwię tu o samym stadionie, czyli o trybunach, nagłośnieniu, wc, oświetleniu itd . Jak by chciał się doczepić i chciałby mieć naprawdę piękny obiekt , to trzeba by na dzień dzisiejszy zostawić park maszyn wraz z nowym budynkiem i 4 sektory trybun na przeciwległej prostej startowej i sam tor z bandami. Na pozostałej części stadionu trzeba by wykonać remont . Można by nawet zostawić trybunę krytą wraz z wieżyczką sędziowską , a i ta część mogła by zostać odnowiona przynajmniej wizualnie . Gdyby dostosować oba łuki toru i zabudować trybunami dopasowanymi do tych 4 senioròw plus te odcinki prostych przed i po trybunie głòwnej wraz z krzesełkami, byłby to naprawdę ładny obiekt . Zapewne wyciszyło by to hałas na ktòry narzekają mieszkańcy za Wisłokiem i ekrany dźwiękochłonne zupełnie by były nie potrzebne . Do tego wtedy odpowiednie nagłośnienie stadionu , wkomponować wieże z oświetleniem i nowe wc . Pięknie by wtedy było , prawda ? . Teraz trzeba się zastanowić nad kosztami . :-) Ogromne . Kiedyś na łukach były chociaż ławki betonowe, ale je usunięto, dlatego kibice muszą stać , a do wc za trybuną krytą często trzeba stać w kolejce . Mam nadzieję że to się zmieni na lepsze, ale na to trzeba czasu i kasy . Teraz jak narazie Wilki Krosno mają inne ważniejsze priorytety jak np odkup sprzętu po KSM ie i to za duże pieniądze, chociaż to prawie jak z demobilu, bo pamięta ten sprzęt czasy KKŻ .
    • XX- 7 Zgłoś komentarz
     byłem kiedyś na zawodach w Krośnie . Fajna atmosfera i to magiczne miejsce w okolicy zegara
     • Lon_Ger Zgłoś komentarz
      Na nowe trybuny, oświetlenie sobie jeszcze długo poczekamy, ale ten stary klekot czyli nagłośnienie, to miasto by już mogło w końcu wymienić, bo wstyd.
      • WilQu Zgłoś komentarz
       W 5 lat na pewno wiele się zmieni na stadionie, także pisanie takiego artykuły w obecnej sytuacji jest po prostu nabijaniem wyświetleń i nijak się ma do aktualnej wizji klubu. Miasto mimo
       Czytaj całość
       braku wyników bardzo wiele inwestowało w Żużel więc teraz, kiedy nadchodzi wizja większego sukcesu śmiem twierdzić że pomocy będzie jeszcze więcej bo przecież mamy okazję na zostanie wizytówką miasta. Jednak tak jak kolega niżej napisał, każdy stadion ma swój klimat i jedyne czego tak naprawdę nam będzie potrzeba by dojść do Ekstraligi to po prostu oświetlenie. Trybuny i reszta w swoim czasie.
       • sandacz Zgłoś komentarz
        A mnie taki Stadion na Ekstraliga nie przeskadza kazdy stadion ma swoj klimat, wazne jest dobre sciganie a czy bede na deskach czy na kocu siedzial to nie wazne. Pozdro dla normalnych
        Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
        ×
        Sport na ×