Kronika pierwszej kolejki PGE Ekstraligi. Nie zabrakło świetnych wyścigów! (wideo)

Kapitalna frekwencja i wiele interesujących wyścigów - tak w skrócie można opisać inauguracyjną kolejkę PGE Ekstraligi - najlepszej żużlowej ligi świata.
Wojciech Ogonowski
WP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Na zdjęciu: bracia Chris i Jack Holderowie

KUP bilet na Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!
Dwa pierwsze spotkania odbyły się w piątek. Najpierw Stelmet Falubaz Zielona Góra pokonał Get Well Toruń 53:37 (RELACJA), następnie forBET Włókniarz Częstochowa okazał się lepszy od truly.work Stali Gorzów i wygrał 47:43 (RELACJA).

W niedzielę mistrz Polski, Fogo Unia Leszno, zwyciężył na swoim torze z Betard Spartą Wrocław 50:40 (RELACJA), a wieczorem beniaminek Speed Car Motor Lublin, mimo straty w pierwszych biegach Andreasa Jonssona, pokonał MRGARDEN GKM Grudziądz 49:41 (RELACJA).