Karetka na torze w Grudziądzu. Kibic potrzebował pomocy

Mecz MRGARDEN GKM-u Grudziądz z forBET Włókniarzem Częstochowa został wstrzymany na kilka minut po ósmym biegu. Na tor wyjechała bowiem karetka, po tym jak zasłabł jeden z kibiców na trybunach.

Łukasz Kuczera
Marcin Turowski WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Marcin Turowski
W ósmym biegu Kenneth Bjerre i Leon Madsen dali popis jazdy na torze przy ul. Hallera. Ostatecznie lepszy okazał się zawodnik gospodarzy, dzięki czemu MRGARDEN GKM Grudziądz utrzymał prowadzenie w spotkaniu 26:22.

Po tym wyścigu zawody zostały jednak wstrzymane przez sędziego, a na torze pojawiła się karetka. Okazało się, że na trybunach zasłabł jeden z miejscowych kibiców. Służby ruszyły natychmiast z pomocą i dopóki ambulans nie opuścił swojego miejsca, nie było mowy o wznowieniu rywalizacji żużlowców.

Przerwa w zawodach może być okazją dla żużlowców gości, by wprowadzić korekty w sprzęcie i postarać się o zmniejszenie strat. W szeregach forBET Włókniarza Częstochowa nieco słabiej spisują się Paweł Przedpełski i Adrian Miedziński.