WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis
)

Przegląd tygodnia oczami kibiców. Stal Gorzów kandydatem do barażu

Radosław Wesołowski
Radosław Wesołowski

5. PGE Ekstraliga. Krzysztof Cegielski krytykuje Pawła Miesiąca. Takich zachowań nie można bronić - 15 maja, 128 komentarzy

Były żużlowiec i ceniony ekspert zabrał głos w sprawie żużlowca, który w nieparlamentarnych słowach zwrócił się do mechanika Martina Vaculika, a wcześniej machał nogą, za co otrzymał ostrzeżenie. - Noga była podniesiona bardzo wysoko, na wysokości głowy Vaculika. A Martin nie jest przecież wzrostu Kennetha Bjerre. Słowak jest zdecydowanie wyższy. Nie możemy mówić, że zawodnik ma taki styl jazdy - ocenił Cegielski.

Czytaj także: PGE Ekstraliga: Kasprzak i Czugunow równocześnie na mecie. Wraca dyskusja o fotokomórkach

71 proc. z was zgadza się z Krzysztofem Cegielskim. W komentarzach podajecie przykłady innych zawodników, u których często można zaobserwować pracę nogą. W związku z tym nasz ekspert spotkał się z dużą krytyką ze strony kibiców, że nie zabierał głosu w innych przypadkach. "Machanie nogą z premedytacją a balans wyjścia lub wejścia wiraż idzie rozróżnić. Idzie rozróżnić, jak ktoś wiezie kogoś w płot, a kogoś jak źle obliczył lub motor dostał poślizg lub najechał na dołek wtedy pojechali obaj szczepieni w płot. Zgodzić się można jeżeli ktoś robi specjalnie z premedytacja uszkodzenia drugiemu zawodnikowi sprzęt raz spowodować uraz. Należy taką jazdę karać bezwzględnie" - napisał sympatyk żużla.

ZOBACZ WIDEO Inżynier z F1 pracuje nad sprzęgłem dla Łaguty. Niedługo zacznie nad silnikiem

Mój komentarz: W zasadzie zgadzam się z przytoczonym wyżej komentarzem. Tak jak każde kopnięcie piłki nie jest identyczne, tak i machnięcie nogą nie zawsze ma na celu wykluczenie przeciwnika z wyścigu. Każdą sytuację należy rozpatrywać indywidualnie i decydujące zdanie w tej kwestii należy do sędziego. Miejmy nadzieję, że spornych momentów będzie jak najmniej, a o zwycięstwach będzie decydowała dyspozycja na torze, a nie umiejętność posługiwania się nogą.

Czy truly.work Stal pojedzie w barażu o PGE Ekstraligę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd

Komentarze (6):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Jan Mikosza 0
  strasznie byłoby szkoda gdyby Stal spadła ........ GDZIE WTEDY DERBY SĄSIADY ?????
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Anastazy 0
  Patrzę na wyniki GP i Pawełek pierwszą dwójkę objechał na torze w Czewie . Brawo Łełek.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • sympatyk żu-żla 0
  pamiętam jazdę Pawła w Rzeszowie .Opolu Jazda dzisiejsza w Lublinie .To NIE TEN ZAWODNIK .Wielkie brawa i uznanie aby tak dalej .Co do kandydatury do barażu i opuszczenia ex ligi na tą chwilę jest paru.Zobaczymy co los pokaże,
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)