Norbert Magosi najlepszy w turnieju 60-lecia żużla w Równem. Marcin Rempała czwarty

W niedzielę (26 maja) na Stadionie Mototrek rozegrany został turniej z okazji 60-lecia żużla w Równem. Po zwycięstwo niespodziewanie sięgnął Norbert Magosi. Na czwartym miejscu sklasyfikowano Marcina Rempałę.

Mateusz Kozanecki
Norbert Magosi / Na zdjęciu: Norbert Magosi
Na liście startowej zawodów znalazło się 12 zawodników oraz jeden rezerwowy. Jednym z uczestników był Marcin Rempała, który wystartował po raz pierwszy w tym sezonie w oficjalnych zawodach.

Najpierw rozegrana została runda zasadnicza, w której najskuteczniejszy był Stanisław Melnyczuk, zdobywca 11 punktów. Następnie czołowa ósemka awansowała do półfinałów.

Ostatecznie, co było sporą niespodzianką, po triumf w zawodach sięgnął Norbert Magosi. Doświadczony Węgier zdobył 9 punktów, po czym zwyciężył w półfinale oraz finale. Podium zawodów uzupełnili Marko Lewiszyn oraz Witalij Łysak.

Na czwartej pozycji sklasyfikowany został Marcin Rempała. Początkowo na liście startowej znajdował się także Mateusz Świdnicki, ale młody częstochowianin ostatecznie nie wziął udziału w rywalizacji.