Żużel. I runda Pucharu MACEC dla Dennisa Fazekasa. Patryk Wojdyło najlepszy z Polaków

W sobotę na torze w węgierskim Nagyhalasz rozegrana została I runda Pucharu MACEC. Po zwycięstwo sięgnął reprezentant gospodarzy Dennis Fazekas, który w biegu dodatkowym pokonał Norberta Magosiego. Najlepszy z Polaków - Patryk Wojdyło - był trzeci.
Mateusz Kozanecki
WP SportoweFakty / Marek Bodusz / Na zdjęciu: Patryk Wojdyło

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Rywalizacja na torze w Nagyhalasz była bardzo wyrównana. Różnica pomiędzy pierwszym a piątym zawodnikiem wyniosła zaledwie jeden punkt.

Aby wyłonić zwycięzcę konieczne było przeprowadzenie biegu dodatkowego. W nim Dennis Fazekas pokonał swojego rodaka Norberta Magosiego. Walkę o trzecie miejsce stoczyli z kolei Patryk Wojdyło i Michał Curzytek.

W Nagyhalasz wystąpił jeszcze jeden reprezentant Polski - Przemysław Liszka. Zawodnik Betardu Sparty Wrocław zapisał na swoim koncie 8 punktów i został sklasyfikowany na 10. pozycji.

Kolejna runda Pucharu MACEC odbędzie się 10 sierpnia na torze w Rawiczu. Łącznie w planach organizatorów jest przeprowadzenie czterech turniejów.

Wyniki (za: speedwaylive.org):
1. Dennis Fazekas (Węgry) - 12+3 (3,2,2,2,3)
2. Norbert Magosi (Węgry) - 12+2 (0,3,3,3,3)