Miniżużel: Dawid Piestrzyński niepokonany w Częstochowie

Zwycięstwem niepokonanego Dawida Piestrzyńskiego z MKMŻ-u Rybek Rybnik zakończyła się 10. rund IMP w miniżużlu, będąca jednocześnie Turniejem Indywidualnym o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. Ponadto był on bliski pobicia rekordu toru.

Michał Gałęzewski
Dawid Piestrzyński Materiały prasowe / Michał Gołda / Na zdjęciu: Dawid Piestrzyński
Ten sezon zdecydowanie należy do Dawida Piestrzyńskiego, który jest zdecydowanie najbardziej regularnie punktującym zawodnikiem. Tym razem nie dał on szans pozostałym uczestnikom zawodów. Wygrał wszystkie biegi w rundzie zasadniczej oraz zwyciężył w wielkim finale. Jego czas w 6. biegu, 44,94 był tylko o jedną setną sekundy gorszy od rekordu toru, który od 2014 roku należy do Duńczyka Jasona Joergensena. Żaden Polak nie jeździł jeszcze tak szybko na częstochowskim minitorze.

Kolejne miejsca na podium zajęli Bartosz Lewandowski z Wawrowa i przedstawiciel gospodarzy, Kacper Halkiewicz. W finale wystąpił również Mateusz Łopuski. Łącznie do częstochowskiej rundy zgłosiło się 22 zawodników z ośmiu klubów. Zabrakło tym razem młodzieży ze Stali Toruń i ze Spartana Przemyśl.

Zemsta tunera na Maksymie Drabiku? Zobacz więcej!