Kokpit Kibice

Żużel. Sprawdziliśmy, kto w tym roku najbardziej poprawił średnie w PGE Ekstralidze

Tradycyjnie na koniec sezonu wyróżniamy zawodników, którzy w tegorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi nie próżnowali i znacznie poprawili swoje średnie biegopunktowe. Oto siedmiu najlepszych pod tym względem żużlowców!
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski

Wielkich skoków nie było

Jeszcze rok temu mieliśmy kilku zawodników, którzy dość znacznie poprawili swoje wyniki. Zwycięzca rankingu z 2018 roku, Michał Gruchalski z Włókniarza, średnią poprawił wówczas aż o 0,590 pkt. Teraz aż tak dużych skoków nie było. Była za to grupa zawodników, których rok temu w PGE Ekstralidze nie widzieliśmy, a w tym jeździli na wysokim poziomie. Ich w naszym zestawieniu jednak nie mogliśmy ująć, gdyż wzięliśmy pod uwagę wyłącznie sklasyfikowanych żużlowców w 2018 i 2019 roku.

Średnia biegopunktowa jest ważnym wyznacznikiem formy, ale trzeba też pamiętać, że nie zawsze jest w pełni miarodajna. Na jej wpływ znaczenie ma choćby zespół w którym się jeździ i nr startowy, który ma się przydzielony. Przykładowo Nicki Pedersen rok temu w Unii Tarnów miał o punkty łatwiej niż w Falubazie, co też przełożyło się na średnią.POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Polub Żużel na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd

Komentarze (2):