Żużel. IM Włoch: Covatti wygrywa ostatnią rundę i pewnie zdobywa mistrzostwo

W sobotę, w Terenzano, rozegrano 7. rundę Indywidualnych Mistrzostw Włoch. Zdecydowanym faworytem był Nicolas Covatti, który przed turniejem pewnie prowadził w klasyfikacji generalnej. Niespodzianki nie było i to on został mistrzem Włoch.

Artur Babicz
Nicolas Covatti na prowadzeniu WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Nicolas Covatti na prowadzeniu
Ubiegłoroczna rywalizacja pomiędzy Nicolasem Covattim a Paco Castagnią zapisała się w historii walki o Indywidualne Mistrzostwo Włoch na żużlu. Była ona tak wyrównana, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był dodatkowy bieg.

W tym roku jednak takich emocji nie było. Co prawda Castagana w każdych zawodach naciskał na Covattiego, jednak ten był w sezonie 2019 zdecydowanie lepszy. Tylko katastrofa w wykonaniu Covattiego podczas 7. rundy mogła w tegorocznej rywalizacji zagwarantować jakiekolwiek emocje.

Tak się jednak nie stało. Covatti pewnie wygrał wszystkie swoje sobotnie starty i sięgnął po mistrzostwo Włoch. Jego rywal robił co mógł, ale mimo doskonałej rundy zasadniczej, w finale musiał uznać wyższość nowego mistrza. Stawkę medalistów uzupełnił Nicolas Vicentin. Co ciekawe, podium klasyfikacji generalnej IM Włoch było identyczne jak zestawienie najlepszych zawodników 7. rundy IM Włoch.

Zawody wyłoniły również najlepszych włoskich żużlowców do 21. roku życia. Młodzieżowym mistrzem został Michele Menani, a za nim kolejno uplasowali się Kevin Cocco i Andrea Battaglia. Należy jednak zauważyć, że żaden z juniorów nie nawiązał jakiejkolwiek walki o czołowe lokaty w klasyfikacji OPEN.

Warto dodać również, że w ostatniej rundzie IM Włoch gościnnie udział wzięli reprezentanci innych krajów. Najlepiej spisał się Duńczyk Andreas Jensen, który zajął 4. miejsce. Na 6. i 7. pozycji kolejno uplasowali się Ricards Ansviesulis i Markus Lill.

Wyniki (za: GPA Racing Speedway):