Żużel na lodzie. W Freital ruszył cykl Drift on Ice. Triumf Ronny'ego Weisa, Wojciech Lisiecki w finale B

W sobotę na lodowisku w niemieckim Freital zainaugurowana została ósma edycja cyklu Drift on Ice. W pierwszej rundzie z kompletem punktów zwyciężył Ronny Weis. Na piątej pozycji zmagania zakończył Wojciech Lisiecki.

Mateusz Kozanecki
wyścig na gali lodowej WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: wyścig na gali lodowej
Wzorem poprzednich lat na starcie zawodów pojawiło się dziewięciu zawodników. Runda zasadnicza składała się z dwunastu wyścigów, a w każdym z nich pod taśmą ustawiało się trzech żużlowców. Dopiero w finałach B i A obsada zwiększona została do czterech uczestników.

Na otwarcie cyklu po zwycięstwo sięgnął Ronny Weis. Niemiecki zawodnik zapisał na swoim koncie komplet punktów. Podium uzupełnili Siergiej Małyszew oraz Tero Aarnio. Do finału B dotarł jedyny Polak w stawce - Wojciech Lisiecki. 27-latek zajął w nim drugie miejsce, co ostatecznie dało mu piątą pozycję w całym turnieju.

Druga runda zmagań odbędzie się 4 stycznia 2020 roku w Pfaffenhofen. W planach organizatorów jest przeprowadzenie pięciu turniejów. Kolejne zaplanowane zostały na 1-2 lutego w Malchow, 22 lutego w Chemnitz i 23 lutego w Jonsdorfie.

Punktacja (za: speedway-forum.de):
1. Ronny Weis (Niemcy) - 8+3 - 1. miejsce w finale A
2. Siergiej Małyszew (Rosja) - 7+2 - 2. miejsce w finale A
3. Tero Aarnio (Finlandia) - 6+1 - 3. miejsce w finale A
4. Hynek Stichauer (Czechy) - 3+3+0 - 4. miejsce w finale A
5. Wojciech Lisiecki (Polska) - 5+2 - 2. miejsce w finale B
6. Pavel Fuksa (Czechy) - 2+1 - 3. miejsce w finale B
7. Buddy Prijs (Holandia) - 3+0 - 4. miejsce w finale B