KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Szukamy drugiego Wiktora Kułakowa. Czy ktoś powtórzy niesamowity wyczyn Rosjanina?

Wiktor Kułakow to trochę taki człowiek z cienia. Rok 2018 miał zupełnie nieudany. W Unii Tarnów był rezerwowym i niewiele jeździł. Tymczasem w minionym sezonie przeszedł prawdziwą reaktywację. Został gwiazdą Nice 1. LŻ. Czy ktoś skopiuje jego wyczyn?
Jakub Czosnyka
Jakub Czosnyka

W poszukiwaniu drugiego Kułakowa

Rozgrywki Nice 1.LŻ to dobre miejsce do wypromowania się. Jeżeli ktoś ma aspiracje, aby jeździć w PGE Ekstralidze, to jej zaplecze jest świetnym miejscem wystawowym. Udowodnił to Wiktor Kułakow. Po nieudanym sezonie 2018 i niewielu szansach jazdy w ekstraligowej Unii Tarnów, nie obraził się na klub i został w drużynie po spadku na kolejny rok.

To był strzał w dziesiątkę. W Nice 1. LŻ odżył i złapał drugi oddech. Jego forma przerosła chyba nawet oczekiwania samego zawodnika. Świetna jazda zaowocowała wysypem ofert. Co prawda zdecydował się na kontrakt w eWinner Apatorze Toruń, ale taki ruch wynikał wyłącznie z preferencji Rosjanina. Nie chciał rzucać się na głęboką wodę. Zresztą pracodawcę w PGE Ekstralidze znalazłby bez problemów.

Tymczasem postanowiliśmy przyglądnąć się I-ligowym zawodnikom i wyłonić kandydatów do skopiowania wyczynu Kułakowa. Skupiliśmy się na nieoczywistych nazwiskach. Odrzuciliśmy zawodników pokroju Krystiana Pieszczka, Petera Ljunga czy Kacpra Gomólskiego, którzy mają już wyrobioną markę i są znani z jazdy w PGE Ekstralidze.

Poszukaliśmy pośród tych, którzy mają coś do udowodnienia i w każdej chwili mogą wyskoczyć z wielką formą niczym królik z kapelusza. Jedni dopiero budują swoje kariery, drudzy mają za sobą różne problemy, a jeszcze inni po prostu nie do końca uwolnili swój potencjał. Kto wie, może spośród nich w sezonie 2020 wyłoni się nowy Wiktor Kułakow.

CZYTAJ TAKŻE: Żużel. Dariusz Ostafiński. Bez Hamulców 2.0: Dlaczego siedzę cicho w sprawie ROW-u. I gdzie trafi Hancock? (felieton)

CZYTAJ WIĘCEJ: Żużel. Stadion? Prezydent zrobił kabaret. Jeżeli nic się nie zmieni żużel w Tarnowie umrze śmiercią naturalną (wywiad)

Który z zawodników ma szansę skopiować wyczyn Wiktora Kułakowa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd
Komentarze (8)