Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Żużel. Trenerzy, którzy potrafią odbudowywać zawodników. Czarodziej Cieślak i trzech magików z pierwszej ligi

Nie jest sztuką ściągnąć gwiazdy i płacić im miliony. Prawdziwego trenera poznaje się po tym, że potrafi zaufać zawodnikowi po kiepskim sezonie, a później ciągnąć go za uszy, by ten wrócił do formy. Oto lista ludzi, z którymi warto współpracować.
Jarosław Galewski
Jarosław Galewski

Marek Cieślak 

Trenera kadry i forBET Włókniarza można lubić lub nie. Na pewno jest kontrowersyjny, rzadko gryzie się w język, pod wpływem emocji zdarzają mu się też niezbyt szczęśliwe wypowiedzi. Poza tym bardziej złośliwi wytykają mu, że ma sukcesy, bo zawsze pracował z gwiazdami. Cieślakowi nie można jednak odbierać zmysłu, który w pracy szkoleniowca jest niezwykle istotny. Doświadczony trener potrafi dostrzec potencjał w zawodniku, nawet jeśli jego ostatnie wyniki mówią coś zupełnie innego.

Przykłady? Przede wszystkim Artiom Łaguta, na którego 69.latek postawił, kiedy pracował jeszcze w Unii Tarnów. Rosjanin wracał wtedy do Ekstraligi jako przeciętniak, a dzięki pomocy Cieślaka zaczął rosnąć, wskoczył na wysoki poziom, ustabilizował formę i dziś zalicza się do grona najlepszych zawodników rozgrywek, za którego prezesi gotowi są zapłacić wielką kasę.

Cieślak miał także nosa do Jasona Doyle'a, na którego postawił, kiedy ten został bez żalu pożegnany przez Klub Sportowy Toruń. Australijczyk trafił za stosunkowo niewielkie pieniądze do Falubazu Zielona Góra i z miejsca stał się liderem drużyny.
Ostatnio Cieślak próbował budować także Adriana Miedzińskiego i Pawła Przedpełskiego. Lekko nie było, ale obaj zawodnicy w jakimś stopniu potrafili odpłacić mu się za zaufanie, którym ich obdarzył.

Który z wymienionych trenerów jest najlepszy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd
Komentarze (9):