Żużel na lodzie. Kolejne zwycięstwo Ronny'ego Weisa. Wojciech Lisiecki na podium w Pfaffenhofen

4 stycznia na torze w Pfaffenhofen odbyła się II runda cyklu Drift on Ice. Gala lodowa zakończyła się triumfem Ronny'ego Weisa, który zdobył komplet punktów. Trzecie miejsce zajął Wojciech Lisiecki.

Mateusz Kozanecki
wyścig na gali lodowej WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: wyścig na gali lodowej
Tradycyjnie do rywalizacji przystąpiło dziewięciu zawodników. Runda zasadnicza składała się z 12 wyścigów, z czego każdy był w trzyosobowej obsadzie. Obowiązywała punktacja 2-1-0. Jedynie finały B i A przeprowadzono z udziałem czwórki żużlowców.

Bezbłędny w Pfaffenhofen był Ronny Weis, dla którego to drugie zwycięstwo z kompletem punktów w obecnym cyklu. Drugie miejsce zajął Tero Aarnio, a trzecie Wojciech Lisiecki. W obsadzie pojawił się także jego ojciec Romuald, ale pełnił funkcję rezerwowego.

Do końca cyklu pozostały jeszcze cztery rundy. Najbliższa odbędzie się w dniach 1-2 lutego w Malchow. Pozostałe turnieje przeprowadzone zostaną 22 lutego w Chemnitz i dzień później w Jonsdorfie.

Prezes Stali Gorzów mówi o efekcie Zmarzlika. Stal Gorzów za chwilę podpiszę dużą umowę!

Punktacja (za: drift-on-ice.de):
1. Ronny Weis (Niemcy) - 8+3 - 1. miejsce w finale A
2. Tero Aarnio (Finlandia) - 6+2 - 2. miejsce w finale A
3. Wojciech Lisiecki (Polska) - 5+1 - 3. miejsce w finale A
4. Siergiej Małyszew (Rosja) - 6+0 - 4. miejsce w finale A
5. Jacob Bukhave (Dania) - 3+2 - 2. miejsce w finale B
6. Julian Bielmeier (Niemcy) - 4+1 - 3. miejsce w finale B
7. Hynek Stichauer (Czechy) - 4+0 - 4. miejsce w finale B