Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Zagraniczne legendy Stali Gorzów. Duńczyk i Słoweniec dawali tytuły. Był też pewien Madziar

Stal Gorzów nie doczekała się swojego Leigh Adamsa, ale spoglądając na historię z ostatnich trzech dekad i ona miała u siebie wiernych obcokrajowców. Wśród legend znalazł się również do dziś wspominany w mieście nad Wartą zawodnik z Węgier.
Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski

Wąsaty Madziar podbił gorzowskie serca

Wraz z napływem obcokrajowców do polskiej ligi od początku lat dziewięćdziesiątych - w dużym stopniu tych z zachodu - w Gorzowie "uchował się" zawodnik z tzw. bloku wschodniego. Był to przedstawiciel liczących się jeszcze wtedy w europejskim żużlu Węgrów. Trzeba przyznać, że Antal Kocso to jedyny Madziar, który sporo znaczył na najwyższym poziomie ligowym w naszym kraju i to nie przez jeden sezon. Wąsaty zawodnik zaliczył w Stali trzy bardzo udane kampanie.

W sumie wystąpił w 28 meczach, w każdym sezonie legitymując się średnią biegową przekraczającą dwa punkty na bieg. W 1992 roku gorzowianie sięgnęli w DMP po srebrny medal, do czego mocno przyczynił się właśnie Kocso. Węgier nie tylko zdobywanymi punktami i niezawodnością w ważnych momentach zaskarbiał sobie gorzowskie serca. Dochodziła do tego nieustępliwość, waleczność i szczególna odwaga na torze. Był materiałem na idola dla młodszych. Profesjonalny - co w tamtych czasach nie było codziennością, a także bardzo lubiany w parku maszyn. W lubuskim do dziś wspominany z dużym sentymentem.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zapomniane kraje na mapie Grand Prix. Mieliśmy m.in. norweską halę, chorwacką prywatę i fińskie dziury

ZOBACZ WIDEO Przepis na sukces Wiktora Lamparta. Junior Motoru przeszedł na wegetarianizm
Z perspektywy czasu dokonania którego zawodnika w Stali Gorzów wywierają większe wrażenie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd
Komentarze (23)