Kokpit Kibice

Na żużlowych stadionach. Zapowiedź 13. rundy Eksperta PGE Ekstraligi

Już tylko trzy rundy dzielą nas od finału quizu PGE Ekstraligi. Nadal trwa wyrównana rywalizacja o osiem miejsc gwarantujących awans, a końcowy etap fazy zasadniczej może przynieść jeszcze wiele zmian.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
13 runda Eksperta PGE Ekstraligi Materiały prasowe / 13. runda Eksperta PGE Ekstraligi

Tegoroczna zabawa Ekspert PGE Ekstraligi zbliża się do ostatecznych rozstrzygnięć w kontekście finałowego spotkania w marcu w Warszawie. W siedzibie partnera medialnego PGE Ekstraligi, Wirtualnej Polski, najlepsi kibice w stawce zmierzą się w bezpośredniej walce o fantastyczne nagrody.

Status quo utrzymuje się w tzw. czubie klasyfikacji przejściowej. Pozycji lidera nie oddaje Muszy (227 pkt), drugi jest gracz o nicku laraqueen (225 pkt), a na trzecim miejscu znajduje się Bartek Matyszczyk (223 pkt). Za ich plecami różnice wynoszą zaledwie kilka punktów, co zwiastuje, że "ósemka" finalistów nie będzie prędko znana!

Klasyfikacja przejściowa quizu po rozegraniu 12. rundy:
1. Muszy - 227 pkt
2. laraqueen - 225 pkt
3. Bartek Matyszczyk - 223 pkt
4. Stanisław Tarasek - 218 pkt
5. Lokomotiv_Mistrzem - 216 pkt
6. Grzegorz Dydacki - 216 pkt
7. Janusz Świtała - 215 pkt
8. Zawodnik1984 - 210 pkt

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a

W trzynastej rundzie Eksperta PGE Ekstraligi przeniesiemy się na żużlowe stadiony. Pięć pytań w tej rundzie dotyczyć będzie nie tylko pojemności stadionów i spraw związanych z frekwencją, ale także regulaminem licencyjnym i innymi przepisami związanymi z publicznością. Maksymalnie do zdobycia ponownie będzie 15 punktów, a punktacja rozkłada następująco: po jednym pytaniu za 1, 2, 3, 4 i 5 pkt.

Zabawa rozpocznie się o godz. 20:00 w niedzielę, a quiz aktywny będzie przez 15 minut. Na zaznaczenie każdej odpowiedzi będzie 20 sekund.

W przypadku równej liczby punktów dwóch lub większej liczby uczestników o kolejności na miejscu ósmym w klasyfikacji generalnej po rozegraniu wszystkich rund eliminacyjnych, warunkującym awans do rundy finałowej, decydować będzie w kolejności: większa liczba punktów zdobytych przez uczestnika w pojedynczej rundzie 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2 i 1.

Finał quizu odbędzie się w siedzibie Wirtualnej Polski w marcu i będzie bezpośrednim pojedynkiem uczestników z pytaniami zadawanymi przez prowadzących, jury i eksperta. Zakwalifikują się do niego najlepsi uczestnicy eliminacji. Ośmiu finalistów powalczy o cenne nagrody, którymi będą zaproszenia VIP GOLD na 2020 PZM Warsaw FIM SGP of Poland (16 maja na PGE Narodowym), uczestnictwo w Gali PGE Ekstraligi 2020 wraz z osobami towarzyszącymi oraz zegarki AZTORIN i zestawy gadżetów najlepszej żużlowej ligi świata.

Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ.

Następna runda quizu to okazja do znacznego powiększenia swojego konta. Czternasta odsłona zabawy PGE Ekstraligi odbędzie się 1 marca w godz. 20:00 - 20:15 i będzie ona szczególna, bowiem za pytania ogólne o żużlu do zdobycia będzie podwójna liczba punktów!

Aplikacja mobilna PGE Ekstraligi:
Android
iOS

Przeczytaj także:
- Koniec z treningami punktowanymi. Kluby muszą organizować sparingi, inaczej mogą dostać karę
Trudna misja przed Jasonem Crumpem. Powroty po latach nie zawsze się udawały

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×