Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Żużel. Koronawirus. Orzeł wypłacił zawodnikom wszystkie pieniądze za podpis. Co teraz zrobi klub?

W kraju szaleje koronawirus. Nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle wystartuje liga. Tymczasem łódzki Orzeł jest już rozliczony z zawodnikami. Wszyscy dostali pieniądze za podpis pod kontraktem. Co zrobi klub, jeśli nie będzie rozgrywek?
Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
żużlowcy Orła Łódź WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: żużlowcy Orła Łódź

- Potwierdzam, że Orzeł Łódź wypłacił każdemu zawodnikowi to, co mu się należało przed sezonem. Jesteśmy z nimi w stu procentach rozliczeni - mówi nam główny sponsor łódzkiego klubu Witold Skrzydlewski. Łodzianie wykonali już wszystkie przelewy, co z jednej strony nie jest niczym dziwnym, bo klub zawsze realizował wszystkie swoje zobowiązania. Obecnie żyjemy jednak w trudnych czasach. Sytuacja jest bardzo niepewna. Na ten moment nikt nie jest w stanie przewidzieć, kiedy ruszy sezon i czy w ogóle to nastąpi.

- Jeśli się okaże, że nie ma sezonu i kontrakty nie są ważne na kolejny, to wielu żużlowcom będzie to pasować. Niektórzy mogliby tyle nie zarobić w trakcie rozgrywek - przekonuje Skrzydlewski. Jego zdaniem, jeśli liga nie ruszy, z całej sytuacji jest tylko jedno wyjście.

- Kontrakty powinny zostać w tej sytuacji automatycznie przedłużone na kolejny sezon. A jeśli żużlowiec powie, że nie jest zainteresowany jazdą w tym klubie, to powinien zostać zawieszony do końca kolejnych rozgrywek. Wtedy nie mógłby jeździć w żadnym zespole - tłumaczy Skrzydlewski.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Szalenie trudna sytuacja w światowym sporcie. "Nie ma rozgrywek, nie ma kibiców, nie ma pieniędzy"

Główny sponsor Orła jest przekonany, że w tym roku będzie ogromny problem, żeby rozgrywki w ogóle wystartowały. Jeśli jednak do tego dojdzie, to kluby mogą narzekać na brak pieniędzy. A wtedy konieczna może okazać się renegocjacja kontraktów. Skrzydlewski nie zgadza się jednak, że temat powinien zostać załatwiony odgórnie przez władze polskiego żużla.

- Każdy klub musi się zastanowić, czy jest w stanie wywiązać się z tego, co wcześniej obiecał. Nie można narzucać wszystkim cięć. Prezesi powinni znać swoje możliwości i na tym obszarze się poruszać. Każdy ma przecież swój rozum. Poza tym uważam, że największy kłopot będą mieć kluby, których budżety opierają się na kibicach i miejskich dotacjach. Samorządy będą wydawać pieniądze na coś innego. Na sport im na pewno nie wystarczy - podsumowuje główny sponsor Orła.

Zobacz także:
Woryna znalazł odskocznię
Prezesi nie chcą pierwszej ligi bez możliwości awansu!

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (3):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×