Kokpit Kibice

Koronawirus. Żużel. Wyjątkowy gest Wybrzeża. Można wylicytować kevlar na 2020 rok

Zdunek Wybrzeże Gdańsk włączyło się do walki z rozprzestrzenianiem pandemii koronawirusa. Poza organizacją wirtualnego meczu, klub włączył się również w akcję kibiców, przekazując na licytację wyjątkowy prezent.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Jacob Thorssell Materiały prasowe / Na zdjęciu: Jacob Thorssell

Kibice Wybrzeże Gdańsk stworzyli zbiórkę na portalu pomagam.pl, w ramach której zbierają pieniądze na pomoc gdańskim służbom medycznym. 7. Szpital Marynarki Wojennej i Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w ramach zbiórki mają być wyposażone w asortyment medyczny, asortyment biurowy i artykuły spożywcze. Dotychczas uzyskano niemal 2,5 tysiąca złotych.

Aby rozkręcić zbiórkę, Zdunek Wybrzeże Gdańsk przekazało na licytację prawdziwą perełkę - pierwszy wyprodukowany kombinezon żużlowy gdańskiego klubu na sezon 2020 wyprodukowany przez firmę Maliniak Speedway Akcesory. Wzór kombinezonu nawiązuje do 75-lecia klubu GKS Wybrzeże Gdańsk. Kevlar wyprodukowano w listopadzie.

- Inicjatyw nigdy zbyt wiele, jeśli tylko są pozytywne. Tym razem zdecydowaliśmy się przekazać coś, co jest jedną z najcenniejszych rzeczy. Ze względu na obecnie panującą sytuację nie wiadomo czy kevlar w takim wzorze zostanie w ogóle użyty. Na ten moment to jedyny taki kombinezon. Liczymy na to, że sezon ruszy i będziemy mogli oglądać zawodników w tym kevlarze - powiedział Mariusz Kędzielski odpowiadający za działania organizacyjne i marketingowe w klubie.

Cena minimalna wynosiła 1 500 złotych. Obecnie (na 26 marca), cena kevlaru to już 1 600 złotych. - Na pewno jest w Polsce wielu kolekcjonerów i liczymy na to, że cena minimalna zostanie mocno przebita. Wspólnie z kibicami chcemy zebrać kwotę 10 tysięcy złotych do końca miesiąca, byśmy mogli zakupić niezbędne towary i przekazać je do szpitala - dodał Kędzielski.

Kombinezon żużlowy Wybrzeża na 2020 rok można licytować za pomocą portalu Allegro.

Czytaj także: 
Tarcza antykryzysowa nie dla żużlowców 
Nowa tabela biegowa to wielka zagadka

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Zdunek Wybrzeże postąpiło słusznie wystawiając swój kevlar na licytację?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×