Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Żużel. Brak kibiców na trybunach to strata ok. 500 tys. zł. Prezes RzTŻ-u pyta, jak znaleźć taką kwotę

Jest szansa, że 2. Liga Żużlowa wystartuje w sierpniu, choć oficjalna decyzja jeszcze nie zapadła. Jan Madej, prezes RzTŻ-u Rzeszów, mówi o ogromnych stratach, jakie klub może ponieść przy braku jazdy bez kibiców.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Edward Mazur WP SportoweFakty / Marcin Inglot / Na zdjęciu: Edward Mazur

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

- My, jako zarząd RzTŻ, mamy swoje stanowisko, które mówi jasno: dla nas kibice powinni być obecni. Chyba, że ktoś lub coś, jakaś "złota rączka", zrekompensuje nam utracone przychody, bo w innym przypadku nie jesteśmy w stanie tego sezonu odjechać. Budżety klubów liczą wpływy z biletów na poziome 30 proc. w skali całego budżetu. W naszym przypadku jest to około 500 000 złotych. I teraz proszę mi powiedzieć, jak ja mam "znaleźć" taką kwotę? - pyta Jan Madej w rozmowie z serwisem podkarpacielive.pl.

Marek Grzyb, prezes Stali Gorzów, przeprowadził niedawno na swoim stadionie eksperyment. Dowodził, jak przy zachowaniu bezpieczeństwa można by uratować sport na żywo a nie tylko sprzed telewizora (CZYTAJ WIĘCEJ).

Jan Madej również jest orędownikiem wpuszczenia części kibiców na stadiony. Pyta, czym różni się przebywanie w kościele od przebywania na stadionie, zwłaszcza, że stadion jest przestrzenią otwartą. Zachowując obowiązujące zasady bezpieczeństwa uważa, że jego klub mógłby wpuścić 3 tys. fanów.

Być może ratunkiem dla 2-ligowych klubów będzie telewizja. W poniedziałek informowaliśmy, że pojawił się temat transmisji tych rozgrywek. Kupno praw rozważa Polsat (CZYTAJ WIĘCEJ), który szuka żużlowego produktu po tym jak stracił prawa do 1. ligi.

Zobacz także:
- Quiz. Sprawdź swoją wiedzę o żużlu!
- Piękne żużlowe podprowadzające w 2017 roku (galeria)

ZOBACZ WIDEO Krzysztof Cugowski: Żużel jest sportem, który powinien najszybciej wrócić na stadiony

Czy w przypadku braku możliwości wpuszczenia kibiców na stadiony, kluby 2. ligi powinny zdecydować się na odjechanie sezonu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (9):

 • Kasdeja Zgłoś komentarz
  Zepsuta krakowska kiełbasa bedzie sponsorem jak pan Irek ha ha
  • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
   Wiadomo że jazda bez widowni jest nieopłacalna gdyż straty są po obu stronach .Kibic zobaczy jedynie na ekranie ,jeżeli będzie transmisja.Klub traci na wejściówkach co idzie traci na
   Czytaj całość
   gotówce ,co może dobić kluby finansowo.Też prezesi muszą liczyć że już nie będzie tylu widzów na trybunach gdyż ludzie się boją aby nie zarazić siebie oraz bliskich.Frekwencja marna ,
   • Feldkurat Katz Zgłoś komentarz
    Jak to jak? Po pierwsze obniżyć stawki zawodnikom i w miarę możliwości inne koszty ponoszone przez klub. Po drugie obniżyć stawki zawodnikom. Po trzecie to samo. W dalszej kolejności
    Czytaj całość
    można założyć pełne lub częściowe otwarcie trybun w sierpniu, ale w biznesie nie ma miejsca na myślenie życzeniowe. Kluby drugoligowe (Rzeszów, Krosno, Opole, Poznań) planowały po ok. 500k wpływów z biletów więc każdy z nich straci podobną kwotę. Muszą przeżyć za dotacje samorządowe i pieniądze od sponsorów - tych którzy się nie wycofają. Polsat wiele nie dorzuci. W tych okolicznościach nikt w 2LŻ nie zbliży się do budżetu 1mln, a że przed sezonem deklarowano 1,5mln albo lepiej, to konieczna jest redukcja co najmniej 40%. Matematyka jest jedna.
    • wheelie Zgłoś komentarz
     Jak to nie wiadomo co zrobić? Skorzystać z dobrej kancelarii prawnej i wystąpić do rządu Chin o rekompensatę uzasadniając tym, że dopuścili do rozwleczenia wirusa po całym świecie, a
     Czytaj całość
     jak odmówią, to postraszyć, że więcej żadnego chińskiego badziewia już nie kupimy od nich. I niech nie udają, że nie stać ich na te 500.000zł dla RzTŻ, bo nie takie roszczenia zaraz się pojawią, więc kto pierwszy, ten lepszy. ;)
     • BELIAR Zgłoś komentarz
      Diamentowy Irek znalazłby taką kwotę więc w czym problem?
      • krakowska49 Zgłoś komentarz
       Blebleble
       • mrfreeze Zgłoś komentarz
        Komentarz usunięty
        • yes Zgłoś komentarz
         Okaże się, że Rzeszów za wcześnie (chciał) i powrócił do ligi. Ludzie czekali i nie będzie kibiców?
         • darek pe Zgłoś komentarz
          #komentarzusuniety
          Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
          ×
          Sport na ×