Żużel. Tak było rok temu. Kluczowe biegi finałów PGE Ekstraligi. Nie zabrakło świetnego ścigania (wideo)

13 i 15 września odbyły się pierwsze mecze o medale w PGE Ekstralidze. W boju o złoto Fogo Unia Leszno wygrała na wyjeździe z Betard Spartą Wrocław (47:43), natomiast w starciu o brąz forBET Włókniarz zdemolował u siebie Stelmet Falubaz (57:33).

Wojciech Ogonowski
Janusz Kołodziej, Jarosław Hampel WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Na zdjęciu: Janusz Kołodziej, Jarosław Hampel.
Tydzień później (22 września) Fogo Unia Leszno rozbiła Betard Spartę Wrocław (59:31) i po raz trzeci z rzędu została Drużynowym Mistrzem Polski, natomiast Stelmet Falubaz Zielona Góra pokonał forBET Włókniarza Częstochowa, ale tylko punktem (45:44), więc to przyjezdni zdobyli brązowe medale.

Poniżej prezentujemy kroniki finałowych spotkań, w której można zobaczyć najciekawsze fragmenty obu potyczek. Rewelacyjny Janusz Kołodziej i juniorzy Falubazu, zadziorny Piotr Protasiewicz oraz Bartosz Smektała wyprzedzający na dystansie Maksyma Drabika. W finałach nie zabrakło świetnych wyścigów.

Kronika pierwszych meczów finałowych w PGE Ekstralidze:
Kronika rewanżowych meczów finałowych w PGE Ekstralidze:

* Start sezonu żużlowego mocno się opóźni, dlatego WP SportoweFakty codziennie przypominały skróty i najlepsze biegi zeszłorocznych rozgrywek PGE Ekstraligi.