Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Mistrzostwa świata dla najmłodszych nie odbędą się. 2020 FIM Speedway Youth World Championship odwołane

FIM, One Sport, Niemiecka Federacja Sportów Motorowych (DMSB) oraz lokalny organizator MSC Cloppenburg postanowili odwołać rozgrywki FIM Speedway Youth World Championship w 2020 roku.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
rywalizacja podczas FIM Speedway Youth World Championship 250 cc w Pradze WP SportoweFakty / Jarek Pabijan / Na zdjęciu: rywalizacja podczas FIM Speedway Youth World Championship 250 cc w Pradze

Wynika to z trwających ograniczeń wprowadzonych przez niemiecki rząd w odniesieniu do pandemii koronawirusa (COVID-19), które zakazują organizacji imprez masowych do końca sierpnia. Młodzieżowe Mistrzostwa Świata 2020 miały się odbyć w całości w niemieckim Cloppenburgu, w dniach 31 lipca/1 sierpnia.

Podejmując tę trudną decyzję, uwzględniono fakt, że zawodnicy spoza Europy, którzy mieli rywalizować w mistrzostwach, mogliby nie mieć możliwości wjechania do kraju. Dodatkowo, zawody nie mogą być przełożone na późniejszy termin, ponieważ wielu zawodników w wieku 13-17 lat rozpocznie ponownie naukę w szkole, a ich edukacja pozostaje dla wszystkich absolutnym priorytetem.

Podobnie jak w przypadku wszystkich mistrzostw FIM, konieczne było zorganizowanie serii, która byłaby uczciwa dla wszystkich stron i w żaden sposób nie krzywdziła zawodników zagranicznych ze względu na obecną sytuację związaną z pandemią. Mając to na uwadze, FIM i promotor One Sport zdecydowali, że jedyną słuszną decyzją było anulowanie tychże zawodów.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Leigh Adams

Przez cały proces analizy, kluczowym czynnikiem było bezpieczeństwo wszystkich stron biorących udział w 2020 FIM Speedway Youth World Championship, a także konieczność przestrzegania rozporządzeń udzielanych przez odpowiednie departamenty rządowe i organy ochrony zdrowia.

Podczas gdy takie decyzje są zawsze rozczarowujące - zwłaszcza dla zawodników - FIM i One Sport będą nadal współpracować, aby zapewnić mocną rywalizację w 2021 roku. Ma to być forma podziękowania dla wszystkich stron za życzliwe zrozumienie i wsparcie w tym trudnym okresie.

Zobacz także:
- Piękne żużlowe podprowadzające w 2019 roku (galeria)
- Quiz. Sprawdź swoją wiedzę o żużlu!

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×