Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Żużel. Rusza oficjalna gra PGE Ekstraligi. Kibice powalczą o zwycięstwo w Eliga Managerze

PGE Ekstraliga przygotowała kolejną niespodziankę dla kibiców. W związku ze zbliżającymi się rozgrywkami ligowymi, fani będą mogli powalczyć o mistrzostwo w oficjalnej grze Eliga Manager. Start już w ten piątek o godz. 20.
Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Eliga Manager Materiały prasowe / PGE Ekstraliga / Eliga Manager

Eliga Manager miał wystartować już w kwietniu. Pandemia koronawirusa doprowadziła jednak do opóźnienia ligowej inauguracji, a co za tym idzie również wirtualnej rozgrywki przeznaczonej dla kibiców. Gra będzie bowiem ściśle powiązana z wynikami osiąganymi przez zawodników na torze.

- Żużel jest dyscypliną, która nie posiadała jeszcze swojego oficjalnego managera. Od początku mieliśmy pomysł na to, jak miałby funkcjonować, ale chcieliśmy, aby był naszym wewnętrznym, autorskim produktem. Nie chcieliśmy, żeby była to kopia managera dostępnego na rynku - powiedział w rozmowie z WP SportoweFakty Przemysław Szymkowiak, menadżer ds. PR PGE Ekstraligi.

Gra toczyć się będzie przy pomocy aplikacji PGE Ekstraligi i włączona zostanie w piątek, 5 czerwca o godz. 20:00. Warto podkreślić, że do zabawy dołączyć można w każdym momencie i nawet przystąpienie do gry od drugiej czy trzeciej rundy nie wyklucza możliwości odniesienia zwycięstwa w końcowej klasyfikacji.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Leigh Adams

Kadra danej drużyny składać się będzie z dziesięciu zawodników, podczas gdy w meczu ligowym wystartuje ośmiu, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dużą różnicą będzie fakt obowiązywania KSM.

- Dysponujemy około 90 zawodnikami i żeby nie tworzyć zbyt wielu takich samych drużyn, wprowadziliśmy KSM. Każdy transfer po trzeciej kolejce będzie pociągał za sobą zmianę średniej i to wszystko będzie się mieszało. KSM dotyczy sześciu najlepszych zawodników w desygnowanym na kolejkę składzie - dodał Szymkowiak.

W oficjalnej grze PGE Ekstraligi nie będą mogli brać udziału zawodnicy, trenerzy, kierownicy drużyn i wszyscy ci, którzy mogą mieć wpływ na końcowy wynik spotkania. - Zabawa skierowana jest przede wszystkim dla kibiców, osób wokół klubu, dziennikarzy - zakończył Przemysław Szymkowiak.

Dodajmy, że swoją drużynę w Eliga Managerze wystawi także portal WP SportoweFakty.

Czytaj także:
Hampel mógł jeździć dla Włókniarza. Był już dogadany, podziękował za ofertę
Piotr Protasiewicz w parkingu będzie miał... trzech mechaników

Czy dołączysz do gry Eliga Manager?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (5):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×