Zapraszamy do zabawy i wzięcia udziału w quizie, w którym można sprawdzić swoją wiedzę na temat czarnego sportu! Quiz żużlowy na WP SportoweFakty pojawia się przynajmniej raz w tygodniu.

Który z wymienionych zdobył najwięcej złotych medali w GP?
Jason Crump
Greg Hancock
Nicki Pedersen
2/15
Jakim dorobkiem może pochwalić się Matej Zagar po domowym meczu z Fogo Unią Leszno?
16 punktów i 2 bonusy
17 punktów i bonus
18 punktów
3/15
W jakim szwedzkim klubie startuje w tym sezonie Adrian Gała?
w Lejonen Gislaved
w Rospiggarnie Hallstavik
w Vastervik Speedway
4/15
Jaki kraj będzie w tym roku gościć finał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów? Zaplanowano go na 5 września.
7/15
Kontrakt z którym polskim klubem ma podpisany 19-letni Rosjanin Aleksandr Kajbuszew?
9/15
Kto był trenerem reprezentacji Polski w 2005 roku, kiedy sięgała po pierwszy w historii triumf w Drużynowym Pucharze Świata?
Stanisław Chomski
Marek Cieślak
Zenon Plech
10/15
W którym roku były już zawodnik widniejący na zdjęciu zdobył swój jedyny medal Indywidualnych Mistrzostw Świata?
2006
2011
2014
11/15
Na torze w jakim mieście Sławomir Drabik nie zdobył złotego krążka Indywidualnych Mistrzostw Polski?
w Częstochowie
w Toruniu
w Warszawie
12/15
W 1999 roku w Gnieźnie odbył się finał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. Na podium stanęła poniższa trójka zawodników. Kto zdobył srebro?
Jarosław Hampel
Karol Malecha
Rafał Okoniewski
13/15
Z jakiego kraju pochodzi Theo Pijper? Zawodnik ten ścigał się w swojej karierze na torach klasycznych (głównie na Wyspach Brytyjskich), długich i trawiastych.
z Austrii
z Belgii
z Holandii
14/15
W finale IMŚ w 1977 roku Ole Olsen liczył się w walce o złoto. W ostatnim wyścigu wydarzyło się jednak coś, co przeszkodziło mu w zdobyciu mistrzostwa (ostatecznie zdobył srebro). Co takiego?