Żużel. Najlepsi wychowankowie Wybrzeża Gdańsk. Od Podleckiego do Pieszczka, w zestawieniu roi się od legend

Michał Gałęzewski
Jarosław Olszewski  Olszewski jest drugim najskuteczniejszym zawodnikiem w historii Wybrzeża - zdobył dla tego klubu 1743 punkty. Reprezentował w lidze też zespoły z Piły, oraz Świętochłowic, łącznie przywiózł w lidze 2142 punkty. Po karierze był trenerem młodzieży w gdańskim klubie, prowadził zajęcia na mini torze. Indywidualnie Jarosław Olszewski również osiągał spore sukcesy. W 1990 roku zajął 4. miejsce w finale Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, przegrywając bieg dodatkowy z Tonym Rickardssonem. Był też brązowym medalistą IMP, zajął 2. miejsce w Złotym Kasku, zdobywał też liczne medale młodzieżowe - Srebrny i Brązowy Kask, wraz z Tomaszem Gollobem wygrał też w barwach Wybrzeża MMPPK.ZOBACZ WIDEO Tomasz Bajerski gościem "Żużlowej Rozmowy". Obejrzyj cały odcinek!
Który wychowanek Wybrzeża jest najlepszy w historii?