KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Dwaj faworyci i zdecydowani outsiderzy. Analiza szans drużyn 2. Ligi Żużlowej

Za nami okres transferowy w 2. Lidze Żużlowej, w którym niektóre kluby zdecydowały się na roszady w składach. Przeanalizowaliśmy aktualny potencjał kadrowy poszczególnych zespołów w oparciu o średnie meczowe zawodników z ubiegłego sezonu.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Wiadomo, że sezon sezonowi nierówny i zawsze możemy mieć do czynienia z zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi niespodziankami, jednak mimo wszystko kluby kontraktują zawodników w oparciu o bieżącą formę. Obecnie można ocenić siłę rażenia poszczególnych klubów opierając się na wynikach uzyskanych przez zawodników w minionym roku. Przy kompletowaniu wyjściowego składu wzięliśmy pod uwagę zawodników, którzy osiągnęli najwyższą średnią meczową w sezonie 2021, zgodnie z regulaminem na 2022 rok. W każdym zespole musi się więc znaleźć minimum dwóch Polaków i dwóch młodzieżowców, w tym jeden może być z zagranicy. Ze względu na to, że w 2. Lidze Żużlowej pojawiło się trochę nowych nazwisk, przyjęliśmy odpowiednie kryteria - każdy z zawodników, który wcześniej jeździł w lidze polskiej, a w 2021 roku był zawodnikiem niesklasyfikowanym ma średnią meczową obniżoną o 20 procent za każdy kolejny sezon absencji (np. Peter Ljung w ubiegłym sezonie pojechał w zaledwie 6 biegach i miał średnią meczową 1,50 - w 2020 roku jego średnia w eWinner 1. Lidze wyniosła 8,75, więc baza do średniej meczowej wynosi 7,00). ZOBACZ WIDEO Żużel. Bjerre wspomina mecz o utrzymanie. Zdradził, co powiedział Pedersenowi
W przypadku zawodników, którzy w ostatnich latach nie jeździli w Polsce lub osiągnął niższą średnią, przyjęliśmy dla 2. Ligi Żużlowej minimalne wartości - 2,00 dla obcokrajowca (seniora lub juniora), 2,00 dla zawodnika krajowego (seniora) oraz 1,00 dla krajowego juniora. 1) dla zawodników, którzy w sezonie 2021 startowali w DMP: dla DMP - bez przeliczania dla DM I Ligi - mnożąc razy 1,6 dla DM II Ligi - mnożąc razy 2,2 2) dla zawodników, którzy sezonie 2021 startowali w DM I Ligi: dla DMP - dzieląc przez 1,6 dla DM I Ligi - bez przeliczania dla DM II Ligi - mnożąc razy 1,6 3) dla zawodników, którzy sezonie 2021 startowali w DM II Ligi: dla DMP - dzieląc przez 2,2 dla DM I Ligi - dzieląc przez 1,6 dla DM II Ligi - bez przeliczania"

Poniżej przedstawiamy naszą klasyfikację zespołów od najsłabszych, do najsilniejszych.


Szukamy współpracowników! Dołącz do redakcji żużlowej WP SportoweFakty! ->

Kto wygra 2. Ligę Żużlową?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd
Komentarze (11)