KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Kolejne kontrakty w Szwecji. Zawodnik Cellfast Wilków kolegą klubowym trzech Polaków

Kluby szwedzkiej Bauhaus-Ligan kończą powoli kompletowanie składów na sezon 2022. W czwarty weekend stycznia ogłoszono parafowanie tylko dwóch kontraktów - Broca Nicola oraz Vaclava Milika.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Vaclav Milik WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Vaclav Milik
Transferami nowych zawodników pochwaliły się Piraterna Motala i Rospiggarna Hallstavik. Ci pierwsi zakontraktowali Vaclava Milika, który został tym samym klubowym partnerem trzech Polaków: Jakuba Jamroga, Oskara Fajfera i Marcina Nowaka.

- Vaclav to zawodnik o bardzo dobrym, międzynarodowym doświadczeniu, który ma za sobą występy w Grand Prix i objechał zawody na wszystkich torach w Szwecji. To dla nas bardzo dobre wzmocnienie - powiedział Daniel Davidsson w klubowym komunikacie.

Zadowolenia z parafowania umowy w Bauhaus-Ligan nie ukrywa również sam zawodnik, który zdradza, że w Motali był tylko raz, ale bardzo mu się tam podobało. W 2019 roku Czech wywalczył tam cztery punkty. Pokonał tego dnia Kaia Huckenbecka i Jonasa Davidssona.

- To bardzo techniczny, ale i szybki tor. Mam nadzieję, że jako drużyna odniesiemy sukces i że uda nam się uzyskać jak najlepszy wynik - powiedział Milik.

Rospiggarna zakontraktowała z kolei reprezentanta Stanów Zjednoczonych, który w sezonie 2022 będzie się również ścigać w polskiej 2. Lidze Żużlowej w barwach Polonii Piła. Mowa tu o Brocu Nicolu.

"Obecnie jest jednym z najlepszych zawodników w swoim kraju i z roku na rok jego forma rośnie. Broc to bardzo poważny facet, który ciężko pracuje, aby być naprawdę dobrym zawodnikiem. Będzie to nowa twarz dla kibiców w Hallstavik, a że wychował się na krótszych i technicznych torach, to będzie naszym wzmocnieniem" - czytamy w mediach społecznościowych klubu.

Wcześniej kontrakty z Rospiggarną parafowali m.in. Szymon Woźniak, Adrian Miedziński czy Andrzej Lebiediew.

Czytaj także:
Żużel jest niepodrabialny! Nawet jeśli już go prawie nie ma....
Pracuje w BMW, ale też konstruuje żużlowe silniki

ZOBACZ WIDEO Żużel. Co grozi klubom, które nie spełnią wymogów licencyjnych do startu sezonu? PGE Ekstraliga odpowiada
Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×