Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Orzeł Łódź wydał ważny komunikat! Chodzi m.in. o przyszłość Adama Skórnickiego

Orzeł Łódź będzie współpracował w zakresie szkoleniowym z Metalika Recycling Kolejarzem Rawicz. W piątkowe popołudnie poinformował o tym klub z eWinner 1. Ligi Żużlowej. Na czym dokładnie będzie polegała kooperacja?

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Adam Skórnicki WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Adam Skórnicki
W komunikacie opublikowanym na stronie Orła Łódź czytamy, iż klub z eWinner 1. Ligi nie jest w stanie obecnie zrealizować kryteriów sportowych w części dotyczącej obowiązkowego wyszkolenia zawodników. Spowodowane jest to brakiem odpowiedniej infrastruktury sportowej w Łodzi, która jest niezbędna do prowadzenia zajęć z adeptami sportu żużlowego.

Co za tym idzie, kluby za brak wyszkolenia zawodników muszą płacić kary w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. W związku z tym podpisano porozumienie pomiędzy Orłem a Metalika Recycling Kolejarzem Rawicz na współpracę szkoleniową.

Jest to o tyle ciekawe, że rawiczanie sami muszą posiłkować się juniorami z zewnątrz, bowiem nie odbywało się tam szkolenie w ostatnich latach. Wszystko ma się jednak zmienić za sprawą Rawickiej Akademii Żużla, w której trenuje m.in. Franciszek Majewski z Apatora Toruń, czy syn Norberta Kościucha.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Trafił do GKM-u ze względu na ważną cechę. To największy atut Tarasienki?

Z dalszej części klubowego komunikatu dowiadujemy się, że współpraca ma zapewnić łódzkiemu klubowi możliwość pozyskania utalentowanych zawodników, a jednocześnie pozwoli wypełnić kryteria sportowe wymagane w procesie licencyjnym.

Zgodnie z ustaleniami - do pracy w akademii Kolejarza Rawicz oddelegowany zostanie Adam Skórnicki. "Zakres czasowy pracy w rawickim klubie nie będzie wpływać na pracę trenera w Klubie Żużlowym Orzeł Łódź." - informuje klub.

Orzeł Łódź odniósł się również do ostatnich doniesień medialnych na temat zmian w ich sztabie szkoleniowym. Zarząd poinformował, że nie były i nie są planowane rotacje na stanowisku trenera.

Czytaj także:
Nigdy nie jechali w finale play-off PGE Ekstraligi
Złoty Kask, lekcja niewychowawcza

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (6)
 • banc Zgłoś komentarz
  Nie rozumiem tego tekstu. Jeden klub, który nie szkoli i ma płacić karę podpisuje umowę z drugim klubem, który nie szkoli i wypożycza i magicznie okazuję się, że one razem jednak
  Czytaj całość
  szkolą? Szkolenie zawodnika Apatora będzie liczyło się jako szkolenie w Orle?
  • AMON Zgłoś komentarz
   Sprawa powinna być prosta i transparentna albo się szkoli albo nie powinien być kategoryczny ZAKAZ tego typu umów w Polskim żużlu .
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×