Tak finaliści Speedway of Nations jeżdżą na Olimpijskim. Zobacz kto może stanąć na podium i co z Polakami

Znamy wszystkich uczestników dwudniowego finału Speedway of Nations, którego gospodarzem będzie Wrocław i Stadion Olimpijski. Niemal wszyscy zawodnicy, którzy widnieją w składach drużyn, mieli okazję do jazdy na torze oddanym do użytku rok temu.

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski

Nie pierwsza impreza parowa we Wrocławiu

Dla legendarnego niegdyś największego obiektu sportowego w naszym kraju - Stadionu Olimpijskiego, nowa era rozpoczęła się po gruntownej przebudowie trwającej w latach 2015-2017. "Nowy Olimpijski" jak wielokrotnie można usłyszeć z ust kibiców i nie tylko, to arena, na której na co dzień ściga się ekstraligowa Betard Sparta Wrocław. W piątek i sobotę odbędą się na nim finały Speedway of Nations.

Nowy projekt światowej federacji i firmy BSI to ściganie w parach, które - na razie i pytanie na jak długo - zastąpiło Drużynowy Puchar Świata. Wrocław swego czasu gościł największe żużlowe imprezy i teraz dopisze do listy kolejną. Nie będzie to pierwsza parowa, jaka zagości w stolicy Dolnego Śląska. W 1975 roku odbył się w niej finał nieodżałowanych oficjalnych Mistrzostw Świata Par, a niecały rok temu zawody The World Games, igrzysk sportów nieolimpijskich.

Przed finałami SoN postanowiliśmy przejrzeć kadry finalistów i przeanalizować dotychczasowe występy poszczególnych zawodników na odnowionym stadionie, biorąc pod uwagę obecny i ubiegły sezon (PGE Ekstraliga, wspomniane TWG i DMPJ). Kolejność przedstawioną na kolejnych stronach ustalono na podstawie średniej punktowej całej reprezentacji na jedne zawody. Zapraszamy do lektury.

Oglądaj TAURON Speedway Euro Championship tylko w TVP Sport -->>

KUP BILET na 2025 PZM FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw. KLIKNIJ i przejdź na stronę sprzedażową!

Kto wygra Speedway of Nations we Wrocławiu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (2)
  • yes Zgłoś komentarz
    "Znamy wszystkich uczestników dwudniowego finału Speedway of Nations" - przyjdzie czas, to może dowiemy się jakiej rangi są to/te zawody...