Zapraszamy do zabawy i wzięcia udziału w quizie, w którym można sprawdzić swoją wiedzę na temat czarnego sportu! Quiz żużlowy na WP SportoweFakty pojawia się przynajmniej raz w tygodniu.

Maciej Janowski postanowił zmienić klub w lidze szwedzkiej. Który został jego nowym?
Eskilstuna Smederna
Piraterna Motala
Vargarna Norrkoeping
2/15
Na początku lutego w Neerabup na przedmieściach Perth odbył się Memoriał Roba Woffindena. Kto zwyciężył w tym turnieju?
Jaimon Lidsey
Justin Sedgmen
Tai Woffinden
3/15
Zawodnik z jakiego kraju nigdy nie wygrał Indywidualnych Mistrzostw Świata?
z Austrii
z Niemiec
z Rosji
4/15
W którym roku po raz ostatni Stal Gorzów sięgnęła po złoty medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski?
6/15
W 2003 roku Rune Holta sięgnął po pierwszy tytuł w Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Jaki klub w naszym kraju wówczas reprezentował?
Stal Rzeszów
Unię Tarnów
Włókniarza Częstochowa
7/15
Ile razy Bartosz Zmarzlik sięgnął po triumf w Łańcuchu Herbowym?
dwa
trzy
nigdy tego turnieju nie wygrał
8/15
W sezonie 2024 Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha odbędą się w nowej lokalizacji. Wskaż ją:
Bydgoszcz
Łódź
Rybnik
9/15
Grzegorz Walasek powrócił do Falubazu Zielona Góra. Jaką rolę zaczął pełnić w tym klubie?
asystenta menadżera
dyrektora sportowego
trenera młodzieży
10/15
Wychowankami jakiego klubu są osoby widniejące na zdjęciu?
Apatora Toruń
GKM-u Grudziądz
Unii Leszno
11/15
Jak nazywają się żużlowcy reprezentujący brytyjski klub z siedzibą w King's Lynn?
Bees
Pirates
Stars
12/15
Który z wymienionych zawodników najczęściej znalazł się w pierwszej trójce Złotego Kasku? Podpowiedź: znalazł się cztery razy.
Joachim Maj
Andrzej Pogorzelski
Antoni Woryna
13/15
W 1989 roku miały miejsce zawody w ramach Indywidualnego Pucharu Mistrzów, które wygrał Jan Osvald Pedersen. W jakiej austriackiej lokalizacji się one wówczas odbyły?