QUIZ

Quiz. Sprawdź swoją wiedzę o żużlu!

Zapraszamy do zabawy i wzięcia udziału w quizie, w którym można sprawdzić swoją wiedzę na temat czarnego sportu! Quiz żużlowy na WP SportoweFakty pojawia się przynajmniej raz w tygodniu.

1/15
Kto został przed kilkoma dniami młodzieżowym indywidualnym mistrzem Polski na żużlu?
Bartosz Bańbor
Jakub Krawczyk
Wiktor Przyjemski
2/15
Z którym polskim klubem doszedł do porozumienia w kontekście startów w 2025 roku Josh Pickering?
z Unią Leszno
z Unią Tarnów
z Wybrzeżem Gdańsk
3/15
Seria ilu awansów z rzędu do półfinału w turniejach Grand Prix dobiegła końca w sierpniu w Cardiff w przypadku Bartosza Zmarzlika?
47
49
51
4/15
Zawodnik z którego kraju nie wystartował nigdy w barwach klubu z Torunia?
7/15
W jakim klubie SpeedwayLigaen startuje na co dzień Niels Kristian Iversen?
w Esbjerg Vikings
w Holsted Tigers
w Team Fjelsted
8/15
Wskaż zawodnika, który otrzymał "dziką kartę" na Grand Prix Polski we Wrocławiu, które odbędzie się 31 sierpnia:
Patryk Dudek
Maciej Janowski
Bartłomiej Kowalski
9/15
Ile lat skończył w tym roku Tai Woffinden?
11/15
Gdzie nigdy nie odbył się turniej w ramach cyklu TAURON SEC?
w Częstochowie
w Gorzowie
w Rybniku
12/15
W jakich latach zawodnikiem Apatora Toruń był Jason Crump?
2002-2004
2003-2005
2004-2006
13/15
Jak nazywa się żużlowiec, który w 2010 roku w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski jako rezerwowy wystąpił w dwóch biegach i oba wygrał?
Daniel Jeleniewski
Dawid Stachyra
Grzegorz Zengota
14/15
Który klub z poniżej wymienionych zdobył najwięcej medali (wszystkich kolorów) w Drużynowych Mistrzostwach Polski?