QUIZ

Niedzielny quiz żużlowy (1): Tomasz Gollob w Speedway Grand Prix

Zapraszamy do zabawy i wzięcia udziału w quizie żużlowym, który będzie pojawiać się na SportoweFakty.pl co tydzień. Na początek proponujemy składający się z dziesięciu pytań quiz o Tomaszu Gollobie.

1/10
Ile medali Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu ma w swojej kolekcji Tomasz Gollob?
6
7
8
2/10
W ilu turniejach Speedway Grand Prix wygrywał Tomasz Gollob?
22
23
24
3/10
Tomasz Gollob był o krok od zdobycia tytułu mistrza świata w 1999 roku. Wtedy jednak na przeszkodzie stanęła mu kontuzja, której doznał podczas...
Meczu ligowego Polonia Bydgoszcz - Stal Gorzów
Finału IMP
Finału Złotego Kasku
4/10
Które miejsce zajął Tomasz Gollob w swoim pierwszym w karierze biegu w cyklu Grand Prix?
Pierwsze
Drugie
Trzecie
Czwarte
5/10
W sezonie 1995 Tomasz Gollob zajął 9. miejsce w klasyfikacji cyklu Grand Prix. 8. pozycję stracił po biegu dodatkowym po ostatnim turnieju w Hackney. Kto był wtedy rywalem Polaka?
Henrik Gustafsson
Chris Louis
Tommy Knudsen
6/10
W sezonie 1998 Tomasz Gollob tylko w jednym turnieju Grand Prix nie zdołał awansować przynajmniej do półfinału. W którym?
GP Niemiec w Pocking
GP Danii w Vojens
GP Wielkiej Brytanii w Coventry
7/10
Podium którego turnieju jest na zdjęciu?
Grand Prix Chorwacji 2012
Grand Prix Nowej Zelandii 2013
Grand Prix Słowenii 2013
8/10
Po którym ubiegłorocznym turnieju tak cieszył się Tomasz Gollob?
Grand Prix Czech w Pradze
Grand Prix Polski w Gorzowie
Grand Prix Europy w Bydgoszczy
9/10
Na wideo prezentowana jest popisowa akcja Tomasza Golloba na Jimmy'm Nilsenie. W którym roku miał miejsce ten bieg?[wrzuta=0RFumlkvD9D,edrys]
1997
1998
1999
10/10
W jakiej kolejności zawodnicy dojechali do mety w tym biegu?[wrzuta=8VwLQBjZHCh,edrys]