QUIZ

Niedzielny quiz żużlowy (2)

Zapraszamy do zabawy i wzięcia udziału w quizie, w którym można sprawdzić swoją wiedzę na temat czarnego sportu! Quiz żużlowy będzie się pojawiać na SportoweFakty.pl co tydzień w niedzielę.

1/10
Który żużlowiec jako pierwszy w historii zdobył dla Polski medal Indywidualnych Mistrzostw Świata?
Edward Jancarz
Paweł Waloszek
Antoni Woryna
2/10
Karl Lechky jest jedynym reprezentantem RPA, który jeździł w lidze polskiej. W którym zespole występował?
LKŻ Lublin
Wanda Kraków
ŻKS Krosno
3/10
Dotąd tylko raz w historii rozegrano dwudniowy finał Indywidualnych Mistrzostw Świata. W którym mieście miał on miejsce?
Amsterdam
Bradford
Monachium
4/10
W 1993 roku jeden z żużlowców wykręcił na torach II ligi rewelacyjną średnią biegopunktową 3,000. Kto był tym zawodnikiem?
Marvyn Cox
Antonin Kasper
Steve Schofield
5/10
W którym mieście Jarosław Hampel po raz pierwszy w karierze stanął na podium turnieju Grand Prix?
Cardiff
Praga
Wrocław
6/10
Którzy żużlowcy mają w swoim dorobku po dwa złote medale Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów?
8/10
W którym z podanych krajów dotąd jeszcze nigdy nie zorganizowano turnieju Grand Prix?
Austria
Norwegia
Węgry
9/10
W latach 1986-93 rozgrywano Indywidualny Puchar Europy. Kto wygrał ostatnią edycję tych zawodów na torze w Tampere?
Leigh Adams
Tomasz Gollob
Gary Havelock
10/10
Który z żużlowców w dość oryginalny sposób chciał ruszyć spod taśmy podczas meczu w Gorzowie?[wrzuta=aUFYzJVLEpP,edrys]