Zapraszamy do zabawy i wzięcia udziału w quizie, w którym można sprawdzić swoją wiedzę na temat czarnego sportu! Test żużlowy na WP SportoweFakty pojawia się przynajmniej raz w tygodniu.

Który zawodnik jeździł motocyklem po ośnieżonym dachu katowickiego Spodka?
Przed rozpoczęciem sezonu trwała telenowela związana z przynależnością klubową Przemysława Pawlickiego. Który zespół ostatecznie reprezentował w lidze w 2010 roku?
Stal Gorzów
Polonia Piła
Unia Leszno
3/15
Bohater, fenomen, rewelacja - to najczęściej słyszane opinie po spotkaniu Włókniarza Częstochowa z Betardem WTS-em Wrocław dotyczące Rafała Szombierskiego, który wrócił do żużla po dłuższej przerwie. Ile punktów zdobył w tym spotkaniu?
8+1 (1,3,2,2*,0)
9 (3,0,3,3,0)
10 (3,2,3,2,0)
4/15
Do żużla, i to po prawie 3,5 letniej przerwie, wrócił też Robert Sawina. Z którym zespołem podpisał wówczas kontrakt?
Wybrzeże Gdańsk
ŻKS Ostrovia
5/15
Który z meczów w 2010 roku rozpoczynał się o godz... 9 rano?
Marma-Hadykówka Rzeszów - Lotos Wybrzeże Gdańsk
RKM ROW Rybnik - GTŻ Grudziądz
Orzeł Łódź - Lubelski Węgiel KMŻ Lublin
6/15
Janusz Kołodziej po raz drugi w karierze został Indywidualnym Mistrzem Polski. Kogo pokonał w biegu dodatkowym o złoty medal?
Jarosława Hampela
Rafała Dobruckiego
Krzysztofa Kasprzaka
7/15
Unia Leszno zdobyła Drużynowe Mistrzostwo Polski. Ile meczów przegrała w trakcie 2010 roku?
0
2
4
8/15
W 2010 roku Polak po raz ostatni został Indywidulnym Mistrzem Europy. Kto dokonał tej sztuki?
Tomasz Gapiński
Sebastian Ułamek
Adrian Miedziński
9/15
Którą drużynę w 2010 roku reprezentował w lidze Hans Andersen?
Unibax Toruń
Betard Sparta Wrocław
Polonia Bydgoszcz
10/15
Valtra była sponsorem tytualnrym którego zespołu?
Start Gniezno
Ostrovia Ostrów
Kolejarz Opole
11/15
Rywalizacja o tytuł IMŚJ była tak zacięta, że po 3 finałach trzech zawodników miało po 30 punktów i trzeba było rozegrać wyścig dodatkowy, decydujący o medalach. W nim Darcy Ward pokonał Macieja Janowskiego i...
Maksima Bogdanowa
Juricę Pavlica
Martina Vaculika
12/15
Tomasz Gollob został mistrzem świata, a Jarosław Hampel wicemistrzem. Kto był trzeci?
Chris Holder
Greg Hancock
Jason Crump
13/15
Tomasz Gollob wygrał cztery rundy Grand Prix. Na którym z wymienionych torów nie udało mu się dokonać tej sztuki?
Vojens
Bydgoszcz
Praga
14/15
Który z wymienionych zawodników w 2010 roku ścigał się w lidze po raz ostatni?
Sławomir Drabik
Wiesław Jaguś
Krzysztof Słaboń
15/15
Polska wygrała finał Drużynowego Pucharu Świata i to mimo bardzo słabego początku zawodów. Ile punktów straty Biało-Czerwoni mieli do Danii i Szwecji po 6 wyścigach?