QUIZ

Quiz. Sprawdź swoją wiedzę o żużlu!

Zapraszamy do zabawy i wzięcia udziału w quizie, w którym można sprawdzić swoją wiedzę na temat czarnego sportu! Quiz żużlowy na WP SportoweFakty pojawia się przynajmniej raz w tygodniu.

1/15
Ile łącznie rund Grand Prix wygrali w tym roku Artiom Łaguta i Bartosz Zmarzlik?
osiem
dziewięć
dziesięć
2/15
Emil Sajfutdinow zdobył już trzeci brązowy medal IMŚ w karierze. Więcej takich medali (cztery) ma tylko jeden zawodnk - który?
Barry Briggs
Tomasz Gollob
Greg Hancock
3/15
Wraca Drużynowy Puchar Świata! Gdzie w 2023 roku odbędzie się finał tych zawodów?
Togliatti
Toruń
Vojens
4/15
W której drużynie w przyszłym roku startować będzie Krystian Pieszczek?
6/15
Który zawodnik w minionym sezonie PGE Ekstraligi najczęściej (bo aż 26 razy) dojeżdżał do mety na czwartym miejscu?
Jarosław Hampel
Rafał Karczmarz
Jaimon Lidsey
7/15
Który raz w historii Bartosz Zmarzlik został najskuteczniejszym zawodnikiem PGE Ekstraligi?
czwarty
piąty
szósty
8/15
Ile złotych medali Drużynowych Mistrzostw Polski w swojej kolekcji posiada już Sparta Wrocław?
pięć
sześć
siedem
9/15
Którym polskim indywidualnym mistrzem świata juniorów został Jakub Miśkowiak?