ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz dokonała niemożliwego! Odrobiła straty z Poznania i wygrała dwumecz z Power Duck Iveston PSŻ-em 92:88! Bydgoszczanie awansowali do Nice 1. Ligi Żużlowej, a PSŻ pojedzie w barażu z Orłem Łódź!

• Dimitri Berge 3

Defekt Jędrzejewskiego po starcie. Berge na trasie wyprzedził Nowaka, a na ostatniej prostej powtórzył ten manewer z Bellego. Kapitalny bieg Francuza!

Polonia żeby wygrać dwumecz potrzebuje zdobyć w ostatnim wyścigu tylko punkt!

• Eduard Krcmar 0

Niezły start poznaniaków, ale jeszcze na pierwszym okrążeniu na prowadzeniu 4:2 znaleźli się gospodarze. Ivacic wygrał z ogromną przewagą!

Wynik dwumeczu: 85:83 dla ZOOleszcz Polonii!

• Kamil Brzozowski 3

Bardzo ciekawy wyścig. Kotłowało się po pierwszym łuku. Później Bellego atakował Brzozowskiego, jednocześnie broniąc się przed atakami Ivacica. Polonia wyszła na 2-punktowe prowadzenie w dwumeczu!

Przerwa dla Marcina Nowaka, który jedzie bieg po biegu.

• Marcin Nowak Rezerwa taktyczna za Robert Miśkowiak 2

Nowak bezskutecznie kąsał atakami Nowaka. Orwat do ostatnich metrów atakował Lutowicza.

• Josh Grajczonek 2

Kompletnie nieudana rezerwa taktyczna. Polonia nie miała absolutnie żadnych problemów z wygraniem podwójnie tego biegu! Remis w dwumeczu!

• David Bellego 1

Ivacic wygrał z ogromną przewagą! Dla Bellego na pierwszym łuku zabrakło miejsca, przez co spadł na czwarte miejsce. Curzytek na początku walczył o drugie miejsce z Jędrzejewskim, następnie spadł na koniec stawki.

• Marcin Nowak 2

Wielkie emocje w Bydgoszczy! To był najlepszy wyścig meczu. Nowak początkowo jechał pierwszy, ale pod koniec pierwszego okrążenia spadł na trzecie miejsce. Następnie wyprzedził Grajczonka i do ostatnich metrów atakował Brzozowskiego. Krcmar nie liczył się.

Polonii do odrobienia zostało już tylko 10 punktów!

• Mateusz Tonder 3

Kapitalna jazda Tondera, który na pierwszym łuku napędził się po zewnętrznej i wyszedł na prowadzenie. Na drugim okrążeniu dołączył do niego Berge, po tym jak wygrał walkę o drugie miejsce z Borodulinem. Miśkowiak znowu zjechał z toru będąc na czwartej pozycji.

Stan dwumeczu: 73:59 dla PSŻ-u.

Czy Polonia zdoła odrobić straty z Poznania?

• Marek Lutowicz 0

Kolejny raz pewne zwycięstwo odniósł Bellego. Francuz jest nadzieją PSŻ-u na obronienie ogromnej zaliczki z pierwszego meczu.

Bieg 6
62.91 sek.
ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz 25
3 : 3
11 Power Duck Iveston PSŻ Poznań
  • Eduard Krcmar 1

Tym razem poznaniacy wystartowali lepiej, ale po pierwszym łuku to Polonia znalazła się na podwójnym prowadzeniu. Na drugim łuku jednak Orwat trochę się pogubił, co Nowak i Krcmar natychmiast wykorzystali.

ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz odrobiła już połowę strat z pierwszego meczu!

Bieg 5
63.65 sek.
ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz 22
5 : 1
8 Power Duck Iveston PSŻ Poznań

Zawodnicy PSŻ-u w przerwie nie odrobili lekcji. Znowu zostali na starcie, a Ivacic z Jędrzejewskim odnieśli pewne zwycięstwo. Miśkowiak zanotował defekt na czwartym okrążeniu, jadąc na ostatnim miejscu.

Na trybunach w sumie ok. 5,5 tys. widzów, w tym bardzo duża grupa fanów z Poznania.

• Marek Lutowicz Rezerwa taktyczna za Michał Curzytek w

Wyścig przerwany, na pierwszym łuku upadł Marek Lutowicz.

Zawodnicy Polonii znowu wygrali start, ale skuteczną akcję przy krawężniku wykonał David Bellego i to on prowadził w momencie przerwania wyścigu. Francuz otrzymał ostrzeżenie za ruszanie się na starcie. To już trzeci "warning" dla PSŻ-u.

Marek Lutowicz wstał z toru o własnych siłach! W powtórce jednak nie wystąpi, bo Ryszard Bryła uznał go winnym przerwania wyścigu. Mecz nie zaczyna się dobrze dla poznaniaków.

W powtórce Bellego prowadził już od startu. Berge przez cztery okrążenia szykował atak, który wykonał na ostatnim łuku, ale nie udało mu się wyprzedzić rodaka.

Kto wygra 4. wyścig?

Eduard Krcmar ruszał się na starcie i po biegu otrzymał ostrzeżenie od sędziego.

Polonii do odrobienia zostało już "tylko" 18 punktów.

Bieg 3
62.67 sek.
ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz 14
5 : 1
4 Power Duck Iveston PSŻ Poznań
  • Matic Ivacic 2

Ależ otwarcie Polonii! 3. bieg i trzeci raz Poloniści zdecydowanie lepiej wychodzą ze startu. PSŻ na razie jest kompletnie bezradny, choć Marcin Nowak pod koniec biegu zaczął się zbliżać do Matica Ivacica.

• Tomasz Orwat 1

Po raz kolejny ze startu lepiej wyszli zawodnicy Polonii. Lutowicz na pierwszym okrążeniu uporał się jednak z Orwatem. Zawodnik Polonii bezskutecznie próbował później odzyskać drugą pozycję.