Czy sędzia podjął słuszną decyzję o wykluczeniu Nicolaia Klindta?

• Tobiasz Musielak 1
  • Nicolai Klindt w
  • Chris Holder 2

Rezerwa zwykła: Jonas Jeppesen za Tomasza Gapińskiego.

Ciasno na pierwszym łuku. Upadek Nicolaia Klindta i Chrisa Holdera. Wyścig został przerwany. Po starcie gospodarze wychodzili na prowadzenie. Nicolai Klindt wykluczony.

• Jonas Jeppesen Rezerwa zwykła za Grzegorz Walasek 3

Rezerwa zwykła: Jonas Jeppesen za Grzegorza Walaska.

Jonas Jeppesen jedzie dzisiaj w swojej lidze. Choć nieco został na starcie, szybko przedarł się na pierwszą pozycję i po raz czwarty zdeklasował rywali. Adrian Cyfer musiał się sporo namęczyć, aby utrzymać trzecią lokatę.

Przed nami biegi nominowane, które zapowiadają się niezwykle emocjonująco. Każdy wynik jest tutaj jeszcze możliwy.

• Wiktor Kułakow 1

Na torze utworzyły się dwie pary - o pierwsze miejsce walczyli Klindt i Miedziński, a o trzecie Kułakow z Gapińskim. Ostatecznie Duńczyk dowiózł trzy punkty do mety.

Po biegu ostrzeżenie otrzymał Nicolai Klindt.

Czy Jonas Jeppesen zdobędzie komplet punktów?

Czy Arged Malesa TŻ Ostrovia wygra w tym spotkaniu?

Cztery minuty przerwy dla jadącego trzeci bieg z rzędu Jonasa Jeppesena. Kapitalne emocje w Ostrowie.

• Jonas Jeppesen Rezerwa zwykła za Adrian Cyfer 3

Rezerwa zwykła: Jonas Jeppesen za Adriana Cyfera.

Jonas Jeppesen robi coś niesamowitego. Duńczyk w trzecim wyścigu z rzędu zdeklasował rywali. Kapitalna jazda tego zawodnika.

• Jack Holder 0

Rezerwa zwykła: Jonas Jeppesen za Rafała Okoniewskiego.

Jonas Jeppesen wyrasta na jokera Ostrovii. Ponownie wygrał start i odparł ataki rywali. O trzecie miejsce zaciętą walkę stoczył Grzegorz Walasek z Tobiaszem Musielakiem.

Jonas Jeppesen kapitalnie zadebiutował przed ostrowską publicznością. Zdeklasował rywali, za co otrzymał owacje na stojąco.

• Adrian Miedziński 1

Jonas Jeppesen zadebiutował przed ostrowską publicznością i zrobił show. Duńczyk wygrał start i zdecydowanie zwyciężył. Walkę o drugie miejsce stoczyli Adrian Cyfer i Adrian Miedziński. Co za pech Jacka Holdera. Australijczyk na ostatnim okrążeniu zaliczył defekt na drugiej pozycji. Dotarł jednak do mety.

• Chris Holder w

Grzegorz Walasek podjechał na start w ostatniej chwili. Otrzymał upomnienie za podjechanie pod taśmę pod prąd. Upadek na pierwszym łuku zanotował Chris Holder. Australijczyk się nie zdołał podnieść, wobec czego wyścig przerwano. Sędzia Tomasz Fiałkowski analizuje powtórki.

Chris Holder wykluczony. Po 20-minutowej przerwie wznowiono rywalizację. Wyścig bez emocji - od startu prowadził Jack Holder.

Mecz ma zostać kontynuowany!

Kibice domagają się kontynuacji spotkania. Mimo opadów deszczu nawierzchnia jest twarda.

W Ostrowie przestaje padać. Wciąż trwa obchód toru.

Wciąż trwa przerwa w meczu. Sędzia wraz z komisarzem toru ogląda nawierzchnię.

Zawody zostały przerwane. Sędzia udaje się na naradę z jury i przedstawicielami drużyn. Zawodnicy zgłaszają, że warunki na torze są coraz trudniejsze.

Bieg 8 69.18 sek.
Arged Malesa TŻ Ostrovia 20
3 : 3
28 eWinner Apator Toruń
  • Tobiasz Musielak 2
  • Jakub Krawczyk 0

Tobiasz Musielak cały czas siedział na ogonie Nicolaiowi Klindtowi. Duńczyk zdołał jednak odeprzeć ataki swojego rywala.

Zawodnicy wyjeżdżają do 8. biegu. Po jego zakończeniu będzie można już ewentualnie zaliczyć wynik meczu.

• Grzegorz Walasek 1

Bardzo dobra akcja Tomasza Gapińskiego, który zablokował Adriana Miedzińskiego. To wykorzystał jego klubowy kolega Grzegorz Walasek. 43-latek jechał wąsko i rywal zaczął się do niego zbliżać. Zacięta walka do samej mety. Na kresce Miedziński minął Walaska.

• Jack Holder 1

Sebastian Szostak popisał się niezłym startem, po którym znalazł się na drugiej pozycji. Trzymał się środka toru, a więc najskuteczniejszą ścieżką. Stawka mocno się rozciągnęła.

Czy Jonas Jeppesen powinien dostać swoją szansę w tym meczu?

Bieg 5 67.61 sek.
Arged Malesa TŻ Ostrovia 11
2 : 4
19 eWinner Apator Toruń
  • Rafał Okoniewski 0
  • Tobiasz Musielak 3

Adrian Cyfer odparł atak Wiktora Kułakowa, którego następnie starał się atakować Rafał Okoniewski. 40-latek nie mógł jednak znaleźć sposobu na swojego rywala.

W Ostrowie znów pada. Dodajmy, że aktualny wynik dwumeczu to 78:36 dla torunian.

Nie będzie kosmetyki toru po 4. biegu. Dwie minuty przerwy dla jadącego bieg po biegu Tobiasza Musielaka.

Bieg 4 68.29 sek.
Arged Malesa TŻ Ostrovia 9
4 : 2
15 eWinner Apator Toruń
  • Jakub Krawczyk 1

Tomasz Gapiński założył się na pierwszym łuku na Tobiasza Musielaka, dzięki czemu wyszedł na prowadzenie. Na torze utworzyły się dwie pary.

Bieg 3 67.61 sek.
Arged Malesa TŻ Ostrovia 5
2 : 4
13 eWinner Apator Toruń
  • Nicolai Klindt 2

Nicolai Klindt na pierwszym łuku wyprzedził Adriana Miedzińskiego, a niedługo później to samo zrobił Rafał Okoniewski. Od startu do mety prowadził Chris Holder, natomiast w tle trwała zacięta walka o jeden punkt.

Bieg 2 68.7 sek.
Arged Malesa TŻ Ostrovia 3
2 : 4
9 eWinner Apator Toruń
  • Kamil Marciniec 1
  • Igor Kopeć-Sobczyński 3

Kamila Marcińca dźwignęło na starcie, jeszcze na pierwszym okrążeniu wyprzedził Jakuba Krawczyka. Wyścig bez większych emocji.