• Nicolai Klindt 3
  • Jewgienij Kostygow 2
  • Tomasz Gapiński 1
  • Wadim Tarasienko 0

Najlepiej ze startu wyszedł Nicolai Klindt. Tomasz Gapiński walczył o drugie miejsce z Jewgienijem Kostygowem. Ostrovia po raz pierwszy w sezonie wygrywa na wyjeździe! Lokomotiv czeka ciężki bój o utrzymanie.

• Jonas Jeppesen 0

Rezerwa zwykła: Oleg Michaiłow za Kjastasa Puodżuksa.

Grzegorz Walasek prowadził od startu do mety. Starał się atakować go Linus Sundstroem. Ostrovia o krok od pierwszej wyjazdowej wygranej w sezonie!

Czy Lokomotiv zwycięży w tym meczu?

Ostrovia zapewniła sobie drugi w tym sezonie punkt bonusowy.

• Andriej Kudriaszow 1

Wyścig przerwany z powodu nierównego startu. Nicolai Klindt otrzymał ostrzeżenie. Na wejściu w pierwszy łuk Łotysze wzięli w kleszcze Jonasa Jeppesena. 22-latek toczył na dystansie pasjonującą walkę z rywalami. Na trzecim okrążeniu podniosło Linusa Sundstroema jadącego na drugiej pozycji i Szwed zanotował upadek. Wyścig przerwany. Służby medyczne zajęły się Sundstroemem. Wstał o własnych siłach. Linus Sundstroem jest zdolny do dalszej jazdy.

• Jakub Krawczyk 0

Tomasz Gapiński złapał wiatr w żagle. Na wejściu w drugi łuk wyprzedził Olega Michaiłowa, zostając pierwszym pogromcą tego młodzieżowca w dzisiejszym spotkaniu.

Dwie minuty przerwy dla jadącego bieg po biegu Tomasza Gapińskiego.

Gospodarze nieznacznie powiększyli przewagę, zbliżyli się także do ostrowian w dwumeczu. Aktualny wynik to 76:74 dla Ostrovii.

• Wadim Tarasienko 1

Rezerwa taktyczna: Tomasz Gapiński za Adriana Cyfera.

Rezerwa zwykła: Francis Gusts za Kjastasa Puodżuksa.

Ostrowianie lepiej wyszli ze startu, ale poddawać nie zamierzał się Wadim Tarasienko, który ruszył w pogoń za rywalami. Nie zdołał jednak przejść na drugą pozycję. Bardzo udana rezerwa w wykonaniu Mariusza Staszewskiego.

• Nicolai Klindt 2

Na pierwszym łuku Sebastian Szostak miał problemy z opanowaniem motocykla. Chwilę później defekt motocykla na końcu stawki zanotował Kjastas Puodżuks. Do samego końca Kostygowa gonił Klindt.

• Linus Sundstroem 0

Tomasz Gapiński wyprzedził Wadima Tarasienkę na drugim łuku. Później stawka się rozciągnęła.

• Adrian Cyfer 0

Rezerwa zwykła: Oleg Michaiłow za Andrieja Kudriaszowa.

Kapitalna jazda łotewskich juniorów. Oleg Michaiłow prowadził od startu do mety, a Francis Gusts po zaciętej walce przedarł się na drugą pozycję. Pewne zwycięstwo gospodarzy.

Ostrovia wciąż utrzymuje 6-punktową przewagę w dwumeczu. Aktualny wynik to 68:64.

Bieg 7 68.94 sek.
Lokomotiv Daugavpils 23
4 : 2
19 Arged Malesa TŻ Ostrovia
  • Linus Sundstroem 1
  • Wadim Tarasienko 3

Po starcie przez moment zanosiło się na 5:1 dla gospodarzy, ale Klindt wyprzedził Sundstroema. W pojedynku liderów górą Wadim Tarasienko. Stawka mocno się rozciągnęła, choć Krawczyk ambitnie gonił.

• Oleg Michaiłow 3

Ciasno na pierwszym łuku, co wykorzystali goście i wyszli na podwójne prowadzenie. Nie cieszyli się jednak z niego długo, bo kapitalna pracę wykonał junior - Oleg Michaiłow. Bez trudu przeszedł z trzeciego na pierwsze miejsce na dystansie. O punktowane miejsce do końca walczył też Kudriaszow.

Bieg 5 70.29 sek.
Lokomotiv Daugavpils 16
2 : 4
14 Arged Malesa TŻ Ostrovia
  • Jonas Jeppesen 3
  • Adrian Cyfer 1

Jonas Jeppesen przełamał się po serii trzecich i czwartych miejsc. Pewne zwycięstwo Duńczyka. Francis Gusts ponownie starał się atakować Adriana Cyfera.

Czy Lokomotiv powiększy przewagę w drugiej serii startów?

Aktualnie Ostrovia prowadzi w dwumeczu 59:55.

Bieg 4 70.91 sek.
Lokomotiv Daugavpils 14
3 : 3
10 Arged Malesa TŻ Ostrovia
  • Adrian Cyfer 3
  • Sebastian Szostak 0

Adrian Cyfer wygrał start, a w pogoń za nim ruszył Francis Gusts. 17-latek był na początku czwartego okrążenia bliski wyprzedzenia swojego rywala.

Bieg 3 71.03 sek.
Lokomotiv Daugavpils 11
2 : 4
7 Arged Malesa TŻ Ostrovia
  • Kjastas Puodżuks w
  • Andriej Kudriaszow 2

Na drugim łuku groźnie wyglądający upadek z udziałem Puodżuksa i Kudriaszowa. Wyścig został przerwany. Obaj zawodnicy Lokomotivu wstali o własnych siłach. Puodżuks wykluczony. W momencie przerwania biegu ostrowianie mieli szansę na podwójne zwycięstwo.

W powtórce Andriej Kudriaszow rozdzielił parę gości i choć miał problemy na drugim łuku pierwszego okrążenia, utrzymał pozycję i odparł ataki Tomasza Gapińskiego. Klindt daleko z przodu.

Kto zwycięży w 3. biegu?

Bieg 2 71.49 sek.
Lokomotiv Daugavpils 9
5 : 1
3 Arged Malesa TŻ Ostrovia

Sebastian Szostak wygrał start, ale już na wyjściu z pierwszego łuku wyprzedził go Oleg Michaiłow. Na kolejnym to samo zrobił Francis Gusts atakiem po wewnętrznej. Zdecydowane zwycięstwo łotewskich juniorów.

Bieg 1 71.96 sek.
Lokomotiv Daugavpils 4
4 : 2
2 Arged Malesa TŻ Ostrovia

Wadim Tarasienko nie dał szans swoim rywalom i pewnie zwyciężył. Początkowo wyścig układał się na 5:1 dla gospodarzy, ale Walasek pokonał Kostygowa. W walkę włączył się Jeppesen - Duńczyk popełnił błąd na wejściu w pierwszy łuk czwartego okrążenia i stracił szansę na punkty. Po biegu Grzegorz Walasek otrzymał ostrzeżenie.

Czas dwóch minut dla uczestników pierwszego biegu został włączony. Aktualny wynik dwumeczu to 49:41 dla Ostrovii.

Wylosowano II zestaw pól startowych.

W Daugavpils trwa kosmetyka toru. Pierwszy bieg zaplanowano na godz. 14:00.

Trwa próba toru, w której biorą udział Sebastian Szostak, Jakub Krawczyk (Ostrovia) oraz Ernest Matjuszonok (Lokomotiv).

Na godz. 13:20 zaplanowano próbę toru. Warto dodać, że po raz pierwszy w tym sezonie poza składem Ostrovii znalazł się Rafał Okoniewski.

Składy obu drużyn potwierdzone. Z nr 8 w ekipie gości pojedzie Kacper Grzelak.

W Daugavpils trwają przygotowania do meczu (fot. Erik Upenieks)

Skład Lokomotivu został potwierdzony. Z nr 9 za Pontusa Aspgrena pojedzie Wadim Tarasienko, z nr 15 wystąpi Oleg Michaiłow, a rezerwowym będzie Ernest Matjuszonok.

W tegorocznych rozgrywkach ostrowianom nie wiedzie się na wyjazdach. Biało-czerwoni trzykrotnie osiągnęli po 38 pkt, a ich średnia poza domem to 35,4 pkt.

Jakim wynikiem zakończy się to spotkanie?

W pierwszym meczu Arged Malesa TŻ Ostrovia pokonała Lokomotiv Daugavpils 49:41. Kapitalnie w barwach Łotyszy spisał się wtedy Wadim Tarasienko.