13 13 Mateusz Affelt M. Affelt Mateusz Affelt 0 1 1 0 1 3
14 3 Kacper Grzelak K. Grzelak Kacper Grzelak 0 1 1 1 0 3
15 7 Kamil Król K. Król Kamil Król 0 0 0 0 1 1
16 9 Brak zawodnika B. zawodnika Brak zawodnika ns ns ns ns 0

Koniec zawodów w Częstochowie. Bartłomiej Kowalski wygrał turniej Zaplecza Kadry Juniorów.

Karetka jest już przy juniorze z Ostrowa.
Bieg 20 65.84 sek.
  • Franciszek Karczewski 1
  • Krzysztof Sadurski 3
  • Jakub Krawczyk w
  • Karol Żupiński 2

Wyścig przerwany. Jadący na drugiej pozycji Krawczyk wpadł w bandę. Do zawodnika wyjechała karetka. Junior z Ostrowa wstał o własnych siłach z toru, jest wykluczony z powtórki.

W kolejnej odsłonie Sadurski pewnie zwyciężył na koniec zmagań.

Bieg 19 66.16 sek.
  • Kacper Grzelak 0
  • Dawid Rempała 3
  • Mateusz Affelt 1
  • Oskar Paluch 2

Grzelak po starcie jechał na drugiej pozycji, ale dał się wyprzedzić obu rywalom, przez co bieg zakończył na ostatniej lokacie.

Bieg 17 65.15 sek.
  • Bartłomiej Kowalski 3
  • Damian Ratajczak 2
  • Krzysztof Lewandowski 0
  • Sebastian Szostak 1

O kolejności zadecydował start, Ratajczak do samej mety ścigał Kowalskiego.

Za nami ostatni bieg żużlowców 250cc. Dawid Grzeszczyk, Szymon Ludwiczak, Gracjan Szostak, Marcel Juskowiak to kolejność na mecie. Zawodnik z Lublina wygrał w czasie 70,35.

Ludwiczak na dystansie minął Szostaka po szerokiej.

Kosmetyka toru.

Bieg 16 66 sek.
  • Brak zawodnika ns
  • Karol Żupiński 3
  • Krzysztof Lewandowski 1

Pewna wygrana Żupińskiego.

Po biegu ostrzeżenie za utrudnianie startu otrzymał Lewandowski.

• Jakub Krawczyk 3

Krawczyk podczas ostatniego okrążenia po szerokiej wyprzedził Przyjemskiego. Ratajczak przez jedno kółko zamykał stawkę, ale udało mu się wyprzedzić Affelta.

Bieg 13 65.6 sek.
  • Kamil Król 0
  • Dawid Rempała 1
  • Krzysztof Sadurski 2

Kowalski do samej kreski atakował Sadurskiego, który prowadził od początku i wyprzedził go atakiem po szerokiej na ostatnim łuku.

Za nami trzeci bieg żużlowców 250cc. Dawid Grzeszczyk, Szymon Ludwiczak, Marcel Juskowiak, Gracjan Szostak to kolejność na mecie. Zawodnik z Lublina wygrał w czasie 69,35.

Grzeszczyk na drugim łuku pierwszego okrążenia wyprzedził Juskowiaka i Ludwiczaka za jednym zamachem atakiem po szerokiej.

Bieg 12 64.22 sek.

Szostak prowadził od startu do mety. Król przez dwa okrążenia jechał na trzeciej pozycji, ale miał ponownie duże problemy z opanowaniem motocykla, co wykorzystał Affelt.

Bieg 11 64.87 sek.
  • Damian Ratajczak 3

Mamy chwilową przerwę w zawodach, ponieważ zerwała się taśma startowa.

Bieg 10 64.85 sek.
  • Dawid Rempała 2
  • Wiktor Przyjemski 3

Przyjemski na wyjściu z drugiego łuku pierwszego okrążenia na jednym kole po kredzie wyprzedził Rempałę.

Bieg 9 65.28 sek.
  • Kajetan Kupiec 0
  • Jakub Krawczyk 1

Paluch prowadził przez pierwsze okrążenie, ale na pierwszym łuku drugiego kółka pociągnęło go na tyle mocne, że wszedł pod niego Kowalski. Niewiele brakowało, żeby junior z Gorzowa stracił drugą pozycję przez zamknięcie gazu na drugim wirażu.

Za nami drugi bieg żużlowców 250cc. Szymon Ludwiczak, Dawid Grzeszczyk, Gracjan Szostak, Marcel Juskowiak to kolejność na mecie. Zawodnik z Częstochowy wygrał w czasie 71,13.

Przez większość biegu prowadził Szostak, którego atakował Ludwiczak, do którego zbliżał się Grzeszczyk. Młodzieżowiec Lublina wyprzedził rywala, ale na prostej przeciwległej obaj żużlowcy wyprzedzili Szostaka i ostatecznie to Ludwiczak wygrał wyścig.

Bieg 8 65.06 sek.
  • Karol Żupiński 1

Po biegu Kupiec otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie startu.

Bieg 7 65.25 sek.
  • Jakub Krawczyk 2
  • Krzysztof Lewandowski 3

Duże problemy na drugim okrążeniu miał Król, który ledwo utrzymał się na motorze. Grzelak również miał problemy z płynną jazdą

Bieg 6 64.9 sek.
  • Krzysztof Sadurski 1
  • Oskar Paluch 0

Bieg 5 64.25 sek.
  • Franciszek Karczewski 2

Kowalski po starcie szybko uciekł rywalom.

Za nami pierwszy bieg żużlowców 250cc. Szymon Ludwiczak, Dawid Grzeszczyk, Marcel Juskowiak, Gracjan Szostak to kolejność na mecie. Zawodnik z Częstochowy wygrał w czasie 69,34.

Bieg 4 65.81 sek.
  • Krzysztof Lewandowski 2
  • Kajetan Kupiec 1

Sadurski najlepiej ze startu, ale do końca gonił go Lewandowski, któremu jechało się bardzo ciężko.

Bieg 3 64.75 sek.

Rempała na wyjściu z pierwszego łuku wyprzedził Krawczyka, ten jednak napędzając się po szerokiej odbił pozycję na drugim okrążeniu.

Bieg 2 64.15 sek.

Ratajczak prowadził od startu do mety. Król przewrócił się na ostatnim okrążeniu będąc na drugiej pozycji, co wykorzystał Paluch. Przez trzy okrążenia na wejściu w wiraż Karczewski oraz Paluch zamykali gaz.

Bieg 1 63.66 sek.
  • Bartłomiej Kowalski 2

Grzelak i Żupiński mieli problemy z płynną jazdą.

Ruszamy z opóźnionymi zawodami w Częstochowie!

Wiktor Przyjemski jest już gotowy do startu, ale wciąż trwa równanie toru.

Trwa równanie toru.

Trwa druga seria próby toru. Nad Częstochową pojawiło się słońce.
Aktualny stan toru.

Zadecydowano, że odbędzie się kolejna seria próby toru po zakończeniu równania.

Koniec próby toru. Na torze pojawiły się ciągniki.

Zakończyła się próba toru zawodników 500cc. Czas na żużlowców 250cc.

Rozpoczęła się próba toru.

Krzysztof Sadurski pojawił się na zawodach.

O 14:30 odbędzie się próba toru, po której dowiemy się, czy zawody dojdą do skutku.

Zakończyła się właśnie rozgrzewka zawodników.

Zawody zostały przesunięte o 40 minut z powodu złego stanu toru. Start zaplanowano na godzinę 15:00.

W Częstochowie nie ma również Krzysztofa Sadurskiego oraz Kacpra Pludry.

Mateusz Dul jest dzisiaj nieobecny i zastąpi go Kamil Król.

W Częstochowie od rana pochmurno i zimno. Jest o dwa stopnie cieplej niż podczas finału DMPJ. Deszcz nie pada i nie powinien podczas trwania zawodów.

Nadchodzące biegi
Bieg 18 65.81 sek.
  • Brak zawodnika
  • Kamil Król 1

Kupiec na dystansie wyprzedził Króla, który popełnił błąd na trzecim okrążeniu i odjechał za szeroko, co wykorzystał jego klubowy kolega.