48
Fraser Bowes Rezerwa zwykła za Kamil Wieczorek
2

Rezerwa zwykła: Fraser Bowes za Kamila Wieczorka

Najlepiej ze startu Ratajczak, który pomknął po pewne zwycięstwo. Bieg bez historii.

Rezerwa taktyczna: Antti Vuolas za Mariusa Hillebranda

Na wyjściu z pierwszego łuku para Motoru wzięła w kleszcze Keynana Rew. Ten stracił panowie nad motocyklem i spadł na ostatnie miejsce. Australijczyk po tej sytuacji wymachiwał w stronę sędziego, a następnie zjechał z toru.

Po biegu Rew otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie startu i żółta kartkę za gestykulowanie w stronę sędziego.

Rezerwa taktyczna: Marius Hillebrand za Kamila Wieczorka

Bieg przerwany. Pearson dotknął taśmy. Za niego Borowiak. Ponadto drugie ostrzeżenie otrzymał Hillebrand, co skutkuje wykluczeniem z powtórki.

W powtórce ciekawą rywalizację stoczyli Mencel i Bowes. Ostatecznie lepszy okazał się zawodnik gości.

Rezerwa taktyczna: Mateusz Tudzież za Jakuba Valkovića

Para Motoru najlepiej ze startu, lecz na wyjściu z pierwszego łuku na drugą lokatę przesunął się Jabłoński.

1

Po starcie było 5:1 dla gospodarzy, jednak na drugim okrążeniu Rew wyprzedził Bowesa. Następnie zawodnik gości atakował Vuolasa, ale bezskutecznie.