Koniec meczu w Krośnie. Cellfast Wilki wygrywają 58:32 (a cały dwumecz 108:72) i meldują się w półfinale eWinner 1. Ligi, gdzie zmierzą się z H.Skrzydlewska Orłem Łódź.

• Andrzej Lebiediew 3

Pewne zwycięstwo Lebiediewa. Musielak musiał uważać na ataki Hansena, ale tym razem nie pozwolił się wyprzedzić. Berge zanotował defekt motocykla na drugim okrążeniu, w momencie kiedy jechał na czwartym miejscu.

Dwie minuty przerwy dla jadącego bieg po biegu Hansena.

• Norick Bloedorn Rezerwa zwykła za Valentin Grobauer 2

Wyścig przerwany ze względu na nierówny start. Rew z ostrzeżeniem. W momencie przerwania biegu prowadził Hansen, a bieg układał się na 3:3. W powtórce zakotłowało się na wyjściu z pierwszego łuku, a Rew na przeciwległej prostej przeszedł z czwartego miejsca na pierwsze! Sadurski upadł na pierwszym łuku czwartego okrążenia, jadąc na ostatnim miejscu. Zawodnik Wilków po chwili wstał z toru o własnych siłach.

• Valentin Grobauer 0

Kolejne pewne zwycięstwo pary Wilków. Berge tylko w pierwsze fazie wyścigu zagrażał Rew.

• Mario Niedermeier w

Wyścig przerwany ze względu na nierówny start. Szczepaniak ukarany ostrzeżeniem. W momencie przerwania biegu Wilki jechały na 5:1, a pierwszy był Sadurski. Niedermaier wykluczony za przekroczenie limitu 2 minut. Para Wilków nie dała szans osamotnionemu Buschowi.

• Norick Bloedorn Rezerwa zwykła za Kai Huckenbeck 1

Świetny wyścig w wykonaniu Hansena. Duńczyk dwoił się i troił, żeby wyprzedzić Musielaka i sztuka ta udała mu się pod koniec trzeciego okrążenia. Milik zanotował defekt motocykla jadąc na ostatnim miejscu.

• Dimitri Berge 3

Wyścig przerwany. Na drugim łuku pierwszego okrążenia na tor upadł Rafał Karczmarz. Wydarzyło się w momencie, kiedy jechał na czwartej pozycji, a zespół z Landshut prowadził 5:1. Zawodnik Wilków szybko podniósł się, ale ponieważ jego motocykl przejechał jeszcze kawałek dystansu, to nie miał on szans aby szybko opuścić z nim tor. W powtórce po starcie prowadził Milik, ale Berge wyprzedził go na drugim łuku pierwszego okrążenia.

Trwa dwuminutowa przerwa dla Dimitri Berge, który jedzie bieg po biegu. Franciszek Karczewski po zakończeniu 8. wyścigu otrzymał ostrzeżenie.

• Keynan Rew 1

Kolejne pewne zwycięstwo Musielaka. Rew jeszcze na pierwszym okrążeniu wyprzedził Buscha, a następnie rzucił się w pogoń za Berge, ale nie zdołał zniwelować straty na tyle, aby przeprowadzić atak.

Bieg 8 69.75 sek.
Cellfast Wilki Krosno 32
4 : 2
16 Trans MF Landshut Devils
  • Franciszek Karczewski 1
  • Mads Hansen 2

Po starcie wydawało się, że goście w końcu wygrają drużynowo wyścig, ale Karczewski na wejściu w łuk wyszedł przed Grobauera, a Lebiediew chwilę później przed Hansena. Duńczyk następnie starał się odbić pierwsze miejsce, ale Łotysz mądrze się bronił.

• Dimitri Berge 2

Tym razem Musielak był dużo szybszy niż w pierwszym wyścigu i odniósł pewne zwycięstwo. Berge na wyjściu z pierwszego łuku zdołał się wcisnąć przed Rew.

• Krzysztof Sadurski 3

Najciekawszy wyścig meczu. Sadurski napędził się po zewnętrznej i dość nieoczekiwanie wyszedł na prowadzenie. Czwarty był Lebiediew, ale najpierw na drugim łuku pierwszego okrążenia wyprzedził Buscha, a następnie na drugim okrążeniu uporał się z Bloedernem.

Bieg 5 69.66 sek.
Cellfast Wilki Krosno 19
3 : 3
11 Trans MF Landshut Devils
  • Mateusz Szczepaniak 1
  • Rafał Karczmarz Rezerwa zwykła za Vaclav Milik 2

Tym razem Karczmarz w miejsce Milika, który w sobotę zanotował groźny wypadek podczas Grand Prix Challenge w Glasgow. Hansen odniósł pewne zwycięstwo, choć musiał uważać na czającego się tuż za nim Karczmarza.

Przypomnijmy, że jak wynika z informacji WP SportoweFakty, Tobiasz Musielak po zakończeniu tegorocznego sezonu opuści Cellfast Wilki i przeniesie się do Arged Malesy Ostrów, do której dołączyć ma też David Bellego.

Bieg 4 69.12 sek.
Cellfast Wilki Krosno 16
3 : 3
8 Trans MF Landshut Devils
  • Norick Bloedorn 0

Mads Hansen prowadził od startu do mety, ale musiał w pierwszej fazie wyścigu uważać na zawodników Wilków. Najpierw na Karczewskiego, a następnie na Rew. Australijczyk pod koniec pierwszego okrążenia starał się wyprzedzić Duńczyka pod bandą i przez chwilę wydawało się, że może się to zakończyć groźnie wyglądającym wypadkiem. Na szczęście obaj zawodnicy zdołali utrzymać się na motocyklach.

Bieg 3 68.56 sek.
Cellfast Wilki Krosno 13
5 : 1
5 Trans MF Landshut Devils
  • Tobias Busch d

Pewne zwycięstwo duetu gospodarzy. Goście bez szans, w dodatku Busch pod koniec trzeciego okrążenia zanotował defekt motocykla jadąc na czwartej pozycji.Tobias Busch po zakończeniu wyścigu otrzymał od sędziego ostrzeżenie.

• Franciszek Karczewski 3

Franciszek Karczewski po raz kolejny udowodnił, że jest królem wyścigów młodzieżowych w Krośnie. Po dobrym starcie napędził się po zewnętrznej i na wyjściu z pierwszego łuku wyjechał przed Bloedorna i odniósł pewne zwycięstwo.

Bieg 1 69.81 sek.
Cellfast Wilki Krosno 4
4 : 2
2 Trans MF Landshut Devils
  • Mads Hansen Zastępstwo zawodnika za Kai Huckenbeck 2
  • Rafał Karczmarz Rezerwa zwykła za Mateusz Szczepaniak 1

Andrzej Kosytra powiedziałby, że Tobiasz Musielak był w tym wyścigu wolny jak ketchup. Zawodnik Wilków prowadził od wyjścia z pierwszego łuku, ale cały czas musiał uważać na atakującego go Madsa Hansena. Ostatecznie udało mu się minimalnie wygrać, bo bardzo mądrze bronił się przed Duńczykiem. Tuż za Hansenem do mety dojechał Karczmarz.

W pierwszym wyścigu dojdzie do zmiany za Mateusza Szczepaniaka. Zawodnik Wilków wziął udział w próbie toru, ale najpewniej odczuwa jeszcze skutki upadku w poniedziałkowym finale IMP, po którym było u niego podejrzenie złamania obojczyka.

Lada moment zaczynamy pierwszy wyścig!

Spotkanie będzie rozgrywane wg II zestawu startowego.

Z głośników słychać "Most na rzece Kwai", a zawodnicy wsiedli na lawety i ruszają w stronę startu. Niedługo powinna rozpocząć się prezentacja.

Zapełniają się trybuny. Wszystko wskazuje na to, że zawody obejrzy ok. 4 tys. fanów.

Zakończyła się próba toru.

Gospodarzy na próbie toru reprezentują Mateusz Szczepaniak i Vaclav Milik.

Rozpoczyna się próba toru. Ze strony gości na tor wyjechali Mads Hansen i Mario Niedermeier.

Drużyna Trans MF Landshut Devils aby awansować do półfinału musi zdobyć w Krośnie minimum 49 punktów. Krośnianie jeśli wygrają, to w półfinale zmierzą się z H.Skrzydlewska Orłem Łódź.

Przypomnijmy, że za Kaia Huckenbecka stosowane będzie zastępstwo zawodnika.

Trybuny stadionu w Krośnie pomału zapełniają się, a zawodnicy zaczęli już grzać motocykle. O godz. 19:30 powinna rozpocząć się próba toru.

Składy potwierdzone. Zestawienie gospodarzy z nr 16 uzupełnił Rafał Karczmarz.

Niepewny jest występ w meczu w Vaclava Milika. Czech w sobotę zanotował groźny wypadek podczas Grand Prix Challenge w Glasgow. Decyzja odnośnie jego startu w Krośnie ma zapaść dopiero po próbie toru.

W Krośnie jest bardzo ciepło i duszno, a niebo w okolicach stadionu jest zachmurzone. Jeśli jednak sprawdzą się prognozy, to deszcz dzisiaj nie powinien padać. W pierwszym meczu Cellfast Wilki wygrały w Landshut 50:40.