Bieg 15 czas 67.13 sek.
34
2 : 4
55

Bieg przerwany. Świetnie ruszył Berntzon, a po szerokiej próbował stawkę wyprzedzić Musielak, który jednak zanotował upadek na wyjściu z pierwszego łuku po tym, jak popełnił błąd i go obróciło. Jest on oczywiście wykluczony z powtórki biegu.

Powtórka biegu. Najlepiej ze startu Buczkowski, ale Berntzon przyciął przy wyjściu z pierwszego łuku do wewnętrznej i wyszedł na pierwszą pozycję. W pogoń za nim ruszył zawodnik Falubazu i dokonał swego po ataku po szerokiej na wyjściu z drugiego łuku trzeciego okrążenia.

1

Rezerwa zwykła. Szostak za Walaska, Gusts za Nielsena.

Lepiej pierwszy łuk rozwiązali goście, ale Gusts jechał blisko zawodników Falubazu. Daleko z tyłu Szostak.

2

Rezerwa taktyczna. Berntzon za Nielsena.

Bieg przerwany. Drgnął na starcie Musielak. W tym momencie gospodarze jechali na podwójnym prowadzeniu. Ostrzeżenie dla Polaka.

Bieg przerwany ponownie. Tym razem lepiej wyszli goście, ale na tor w pierwszym łuku upadł Musielak, który nadział się na koło Berntzona.

Musielak wykluczony.

Bieg przerwany. Najlepiej z pierwszego pola wyszedł Buczkowski. Za nim jechał Berntzon, ale pod niego chciał wjechać Jensen i ostrym atakiem na drugim łuku to zrobił, jednak zahaczył o zawodnika Arged Malesy. Ten zwolnił i z ogromnym bólem zszedł z motocykla, tuż po tym jak sędzia przerwał bieg.

Jensen wykluczony.

Berntzon zszedł do parku maszyn utykając.

Powtórka biegu. Ruszył się na starcie Szwed, ale sam się ukarał, dlatego sędzia nie przerwał biegu. Mimo tego był on naprawdę szybki i wręcz od razu nadrobił stratę do Buczkowskiego. Berntzon zaciekle ścigał Polaka, ale ostatecznie nie dał rady. Ta dwójka stworzyła najciekawszy do tej pory bieg.

komentarz

Falubaz jest już niemal pewny zwycięstwa.

Rezerwa zwykła. Gusts za Palovaarę.

Becker najlepiej poradził sobie na pierwszym łuku, ale od razu za nim pognał Gusts. Łotysz jednak nie dał rady wyprzedzić Amerykanina. Za ich plecami nic się nie działo.

40

Świetnie na starcie Berntzon, ale tuż za nim jechał Pawlicki. Szwed jednak utrzymywał przewagę i dowiózł do mety trzy "oczka". Walasek przyjechał daleko za rywalami.

1

Rezerwa taktyczna. Gusts w miejsce Palovaary.

Najlepszy moment startowy Gustsa, ale po szerokiej całą stawkę objechał Buczkowski, który powiększał swoją przewagę. Łotysz za to wydawał się być coraz wolniejszy, co mogła spowodować zgubiona w trakcie jazdy łyżwa.

34

Pawlicki wystrzelił spod taśmy, a szybko do niego dołączył Becker. Zawodnicy gospodarzy przeszkodzili sobie trochę na pierwszym okrążeniu. Duża przewaga Falubazu.

29

Najlepiej ze startu wyszedł Jensen. Tungate chciał szybko uporać się z Musielakiem, ale Polak zablokował Australijczyka na przeciwległej prostej. Później zawodnik Falubazu jeszcze kilka razy postraszył reprezentanta Arged Malesy, ale nic to nie dało.

25

Świetnie ruszyli gospodarze, ale szybko na pierwszym łuku poradził sobie z nimi Buczkowski. Później wiele już się nie działo. Mocno kurzy się z toru w Ostrowie.

22

Lepszy moment startowy gości, ale na chwilę pomiędzy nich wjechał Musielak, jednakże szybko wyprzedził go Pawlicki. Pewna wygrana gospodarzy.

1

Rezerwa zwykła. Ponownie na torze pojawi się Gusts.

Lepiej z pierwszego łuku wyszli goście, ale Gusts był bardzo szybki i napędzał się po szerokiej, dzięki czemu już na prostej startowej pomiędzy pierwszym i drugim okrążeniem był na prowadzeniu. Łotysz na kilkanaście metrów przed metą zanotował defekt, przez co wyprzedzili go goście. Ogromny pech zawodnika gospodarzy.

14:30

Na razie duże znaczenie mają pola startowe. Wygrywają ci, którzy startują z pierwszego i trzeciego.

12

Tym razem lepiej goście. Nielsen starał się założyć na rywali na pierwszym łuku, ale prawie nadział się na tylnie koło Curzytka i musiał mocno wyhamować, aby nie upaść. Później wiele już się nie działo.

7

Kapitalnie ze startu gospodarze i na wyjściu z pierwszego łuku jechali na podwójnym prowadzeniu. Buczkowski od razu rzucił się w pościg za Berntzonem, który jechał drugi. Musielak daleko z przodu. Szwed z każdym kółkiem powiększał przewagę.