• Leon Madsen 2
  • Niels Kristian Iversen 3
  • Jason Crump 1
  • Antonio Lindbaeck Rezerwa taktyczna za Piotr Protasiewicz 0
Niels Kristian Iversen jest zdecydowanie najjaśniejszą postacią Indianerny Kumla w tym spotkaniu. Duńczyk atakiem po zewnętrznej w drugim wirażu wyjechał na prowadzenie.
  • Jarosław Hampel 3
Po starcie prowadził Antonio Lindbaeck, ale gospodarze wzięli go w pierwszym łuku w przysłowiową kanapkę. Elit Vetlanda bije o klasę swojego rywala. Awans tej drużyny do finału Elitserien stał się przesądzony.
  • Jason Crump 3
Miejscowi po starcie objęli podwójne prowadzenie, ale już w drugim łuku przed Davida Ruuda wyjechał Niels Kristian Iversen. Ponownie w stawce nie liczył się Piotr Protasiewicz. Elit Vetlanda coraz bliżej finału Elitserien.
  • Rune Holta 2
Bardzo dobry start z czwartego pola Rune Holty, ale nie zdołał on założyć się na Thomasa Jonassona. Niespodziewanie Lindqvist w pierwszym łuku wyjechał przed Thoernbloma. Z przodu bardzo zaciekłą walkę o trzy punkty stoczyli Jonasson i Holta.
  • Leon Madsen 3
Na wyjeździe z pierwszego łuku Leon Madsen założył Nielsa Kristiana Iversena. Madsen pewnie podążał po trzy punkty do mety. W stawce nie liczył się Lindqvist. Między zawodnikami stworzyły się duże różnice. Długa przerwa.
  • Joonas Kylmaekorpi Rezerwa taktyczna za Antonio Lindbaeck 1
Gospodarze w pierwszym łuku wyszli na podwójne prowadzenie. Na przeciwległej prostej startowej walkę z miejscowymi starał się nawiązać Hans Andersen. Pewne zwycięstwo Elit Vetlandy.
Bieg 7
3 : 3
  • Joonas Kylmaekorpi 3
  • Emil Sajfutdinow 1
Dobry start z pierwszego pola Jonasa Kylmaekorpiego, który uciekł rywalom. Bezskutecznie gonił go Leon Madsen. Emil Sajfutdinow w drugim łuku pierwszego okrążenia przy krawężniku wyprzedził Piotra Protasiewicza. Równanie toru.
Bieg 6
5 : 1
  • Hans Andersen 1
  • Jarosław Hampel 2
  • Antonio Lindbaeck 0
  • David Ruud 3
Gospodarze świetnie ze startu. Hans Andersen starał się zagrozić pozycji Jarosława Hampela.
Bieg 4
Vetlanda Speedway 1
1 : 5
5 Kumla Indianerna
  • Tomas H. Jonasson 0
Równy start całej czwórki, ale w pierwszym łuku najlepiej poradzili sobie goście. Indianie daleko odjechali gospodarzom. Przerwa na równanie toru.
Bieg 2
Vetlanda Speedway 7
2 : 4
  • Rune Holta 3
  • Mathias Thoernblom 1
Rune Holta wykorzystał start z pierwszego pola. Thomas Jonasson na prostej startowej pierwszego okrążenia wyprzedził Mathiasa Thoernblom'a.
Bieg 1
5 : 1
  • Emil Sajfutdinow 3
Pierwszy mecz półfinału Elitserien pomiędzy tymi zespołami zakończył się zwycięstwem Indianerny Kumla w stosunku 50:40. Tor w Vetlandzie jest dość mokry. Pewny start gospodarzy. Madsen na moment spadł na ostatnie miejsce, ale na drugim okrążeniu Duńczyk wrócił za plecy Emila Sajfutdinowa.
Nadchodzące biegi
Bieg 3
  • Piotr Protasiewicz 1
  • Joonas Kylmaekorpi d
Pewne zwycięstwo gospodarzy, którzy dobrze wyjechali ze startu. Na trzecim okrążeniu defekt motocykla zanotował ostatni Joonas Kylmaekorpi. Spore różnice między zawodnikami.
Bieg 5
  • Tomas H. Jonasson Rezerwa zwykła za Henric Lindqvist 3
  • Joonas Kylmaekorpi 2
  • Mathias Thoernblom u
W drugim łuku upadł Mathias Thoernblom, ale zdążył opuścić tor. Joonas Kylmaekorpi zdołał natomiast przedzielić parę gospodarzy, którzy prowadzili podwójnie.
Bieg 8
  • Rune Holta u
W pierwszym łuku motocykla nie opanował Rune Holta. Zdołał się zejść na murawę i biegu nie przerwano. Gospodarze prowadzili podwójnie od startu, jednak w drugim wirażu Niels Kristian Iversen wyprzedził Davida Ruuda. Dobra jazda Jarosława Hampela.
Bieg 15
  • Niels Kristian Iversen 1
Pewny start pary gospodarzy. Joonas Kylmaekorpi już na pierwszym okrążeniu zanotował defekt motocykla. Leon Madsen wygrał z ogromną przewagą.