3 : 3
26
Antonio Lindbaeck Rezerwa taktyczna za Piotr Protasiewicz
0

Niels Kristian Iversen jest zdecydowanie najjaśniejszą postacią Indianerny Kumla w tym spotkaniu. Duńczyk atakiem po zewnętrznej w drugim wirażu wyjechał na prowadzenie.

Bieg 13
37
5 : 1
23

Po starcie prowadził Antonio Lindbaeck, ale gospodarze wzięli go w pierwszym łuku w przysłowiową kanapkę. Elit Vetlanda bije o klasę swojego rywala. Awans tej drużyny do finału Elitserien stał się przesądzony.

Bieg 12
32
4 : 2
22
Niels Kristian Iversen Rezerwa taktyczna za Hans Andersen
2

Miejscowi po starcie objęli podwójne prowadzenie, ale już w drugim łuku przed Davida Ruuda wyjechał Niels Kristian Iversen. Ponownie w stawce nie liczył się Piotr Protasiewicz. Elit Vetlanda coraz bliżej finału Elitserien.

Bieg 11
28
4 : 2
20

Bardzo dobry start z czwartego pola Rune Holty, ale nie zdołał on założyć się na Thomasa Jonassona. Niespodziewanie Lindqvist w pierwszym łuku wyjechał przed Thoernbloma. Z przodu bardzo zaciekłą walkę o trzy punkty stoczyli Jonasson i Holta.

Bieg 10
24
3 : 3
18
Rune Holta Rezerwa zwykła za Mathias Thoernblom
1

Na wyjeździe z pierwszego łuku Leon Madsen założył Nielsa Kristiana Iversena. Madsen pewnie podążał po trzy punkty do mety. W stawce nie liczył się Lindqvist. Między zawodnikami stworzyły się duże różnice. Długa przerwa.

Bieg 9
21
5 : 1
15
Joonas Kylmaekorpi Rezerwa taktyczna za Antonio Lindbaeck
1

Gospodarze w pierwszym łuku wyszli na podwójne prowadzenie. Na przeciwległej prostej startowej walkę z miejscowymi starał się nawiązać Hans Andersen. Pewne zwycięstwo Elit Vetlandy.

Bieg 7
16
3 : 3
14

Dobry start z pierwszego pola Jonasa Kylmaekorpiego, który uciekł rywalom. Bezskutecznie gonił go Leon Madsen. Emil Sajfutdinow w drugim łuku pierwszego okrążenia przy krawężniku wyprzedził Piotra Protasiewicza. Równanie toru.

Bieg 6
13
5 : 1
11

Gospodarze świetnie ze startu. Hans Andersen starał się zagrozić pozycji Jarosława Hampela.

Bieg 4
8
1 : 5
10

Równy start całej czwórki, ale w pierwszym łuku najlepiej poradzili sobie goście. Indianie daleko odjechali gospodarzom. Przerwa na równanie toru.

Bieg 2
7
2 : 4
5

Rune Holta wykorzystał start z pierwszego pola. Thomas Jonasson na prostej startowej pierwszego okrążenia wyprzedził Mathiasa Thoernblom'a.

Bieg 1
5
5 : 1
1

Pierwszy mecz półfinału Elitserien pomiędzy tymi zespołami zakończył się zwycięstwem Indianerny Kumla w stosunku 50:40. Tor w Vetlandzie jest dość mokry. Pewny start gospodarzy. Madsen na moment spadł na ostatnie miejsce, ale na drugim okrążeniu Duńczyk wrócił za plecy Emila Sajfutdinowa.

Bieg 3

Pewne zwycięstwo gospodarzy, którzy dobrze wyjechali ze startu. Na trzecim okrążeniu defekt motocykla zanotował ostatni Joonas Kylmaekorpi. Spore różnice między zawodnikami.

Bieg 5
Tomas H. Jonasson Rezerwa zwykła za Henric Lindqvist
3

W drugim łuku upadł Mathias Thoernblom, ale zdążył opuścić tor. Joonas Kylmaekorpi zdołał natomiast przedzielić parę gospodarzy, którzy prowadzili podwójnie.

Bieg 8

W pierwszym łuku motocykla nie opanował Rune Holta. Zdołał się zejść na murawę i biegu nie przerwano. Gospodarze prowadzili podwójnie od startu, jednak w drugim wirażu Niels Kristian Iversen wyprzedził Davida Ruuda. Dobra jazda Jarosława Hampela.

Bieg 15

Pewny start pary gospodarzy. Joonas Kylmaekorpi już na pierwszym okrążeniu zanotował defekt motocykla. Leon Madsen wygrał z ogromną przewagą.