Oczekują na start:
R1 Matic Voldrih 0
R2 Denis Stojs 0
Finał

Hampel wygrał start i nie dał sobie odebrać prowadzenia. Na pierwszym okrążeniu Woffinden wyprzedził Golloba. Polak próbował odzyskać drugą pozycję, lecz nie udało mu się dogonić Brytyjczyka.

1
Półfinał nr 2

Gollob wygrał start i pognał do mety po trzy punkty. Na wyjściu z pierwszego łuku Iversen wyprzedził Pedersena. Trzykrotny mistrz świata rzucił się w pogoń za rodakiem, lecz nie zdołał go wyprzedzić.

Półfinał nr 1

Wyścig przerwany z powodu nierównego startu. W powtórce najlepiej spod taśmy wyszedł Hampel. Polaka przez cały wyścig gonił Woffinden. Brytyjczyk nie zdołał jednak wyprzedzić Hampela.

Bieg 20

Gollob na pierwszym okrążeniu odparł zaciekłe ataki Ward, lecz w dalszej fazie biegu powiększał przewagę nad Australijczykiem. Madsen na drugim kółku minął Vaculika, a następnie do końca atakował Warda. Przerwa na kosmetykę toru. Łukasz Kowalski dla SportoweFakty.pl: Nie będzie ekscesów i brutalności na torze

Bieg 19

Woffinden do ostatnich metrów atakował Hancocka. Lindbaeck na dystansie wyprzedził Kasprzaka.

Bieg 18

Hampel popisał się bardzo dobrym startem, a do tego dobrze rozegrał pierwszy łuk. Polak odniósł pewne zwycięstwo. Jonsson próbował atakować Pedersena.

Bieg 17

Lindgren na przeciwległej prostej zablokował atakującego Iversena, który spadł na ostatnią pozycję. Duńczyk do końca atakował Condę. Z kolei Zagar musiał bronić się przed atakami Lindgrena.

Bieg 16

Pedersen wykorzystał atut pierwszego pola startowego. Duńczyk najlepiej wystrzelił spod taśmy i do mety nie oddał prowadzenia. Iversen szybko uporał się z Lindbaeckiem, a następnie rzucił się w pogoń za Pedersenem. Przerwa na kosmetykę toru.

Nicki Pedersen: Złoty medal się oddala, ale wciąż stać mnie na srebro

Bieg 15

Gollob na pierwszym łuku odparł atak Drymla, a na wejściu w drugi wiraż wyprzedził Hancocka. Następnie Polak powiększał przewagę nad Amerykaninem.

Bieg 14

Na pierwszym kółku Kasprzaka wyprzedzili Lindgren i Ward. Kasprzak szybko przeszedł na trzecią pozycję. Pewne zwycięstwo Hampela.

Bieg 13

Zagar na pierwszym okrążeniu przedarł się na prowadzenie. Słoweńca zaciekle atakował Woffinden, lecz Brytyjczyk nie zdołał wyprzedzić jeźdźca gospodarzy.

Bieg 12

Kasprzak najlepiej wystrzelił spod taśmy i wyszedł na prowadzenie. Polak musiał bronić się przed atakami Madsena. Duńczyk na ostatnim łuku zanotował defekt na drugiej pozycji. Madsen dojechał do mety na ostatnim miejscu. Przerwa na kosmetykę toru.

Przed SGP w Krsko: Kontuzje wywrócą do góry nogami klasyfikację SGP?

Bieg 11

Pedersen wygrał start i do mety nie oddał prowadzenia. Lindgren na drugim łuku uporał się z Vaculikiem, którego chwilę później minął Hancock.

Bieg 10

Woffinden już na pierwszym okrążeniu uzyskał kilkumetrową przewagę nad rywalami, a na dystansie powiększał dystans nad pozostałymi uczestnikami tego biegu. Gollob przez cały wyścig odpierał ataki Iversena.

Bieg 9

Lindbaeck na przeciwległej prostej minął Zagara. Czarnoskóry Szwed na dystansie powiększał przewagę nad rywalami. Ward na trzecim kółku wyprzedził Słoweńca.

Bieg 8

Woffinden na pierwszym wirażu po szerokiej wyprzedził Lindgren, a na dystansie powiększał przewagę nad Szwedem. Przerwa na kosmetykę toru. Sajfutdinow pomoże jeszcze Włókniarzowi? "Na pewno pojedzie w Rzeszowie i w Toruniu"

Bieg 7

Iversen na pierwszym łuku odparł atak Hancocka. Amerykanin spadł na ostatnie miejsce, lecz szybko uporał się z Jonssonem.

Bieg 6

Lindbaeck na przeciwległej prostej minął Hampela, a następnie rzucił się w pogoń za Vaculikiem. Szwed nie zdołał jednak wyprzedzić Słowaka.

Bieg 5

Gollob na wyjściu z pierwszego łuku przeszedł na prowadzenie, lecz szybko wyprzedzili go Pedersen i Kasprzak. Duńczyk wygrał z kilkunastometrową przewagą.

Bieg 4

Kasprzak na wyjściu z pierwszego łuku wyprzedził Drymla, a na drugim wirażu minął Vaculika. Polak następnie musiał bronić się przed atakami Słowaka. Pewne zwycięstwo Iversena. Przerwa na kosmetykę toru.

Kluby chcą zmian w zarządzaniu Ekstraligą! "PZM traktuje nas jak chłopców do bicia"

Bieg 3

Woffinden na pierwszym łuku przedarł się na prowadzenie. Brytyjczyk musiał bronić się przed atakami Pedersena. Z kolei Duńczyka przez cały wyścig atakował Ward.

Bieg 2

Dobry start Golloba, który na pierwszym łuku odparł atak Lindgrena. Szwed do końca atakował Polaka. Lindbaeck próbował wyprzedzić Jonssona.

Bieg 1

Cykl Grand Prix do Słowenii wraca po czterech latach przerwy. Po raz ostatni najlepsi żużlowcy świata na stadionie w Krsko ścigali się w 2009 roku. Wówczas zwycięstwo odniósł Emil Sajfutdinow. Rosjanin z powodu kontuzji nie wystąpi w tegorocznych zawodach w Krsko. Oprócz Sajfutdinowa zabraknie również Chrisa Holdera. Miejsce kontuzjowanych żużlowców zajmą Ales Dryml i Leon Madsen.

O godzinie 19:00 rozpoczęła się prezentacja. 15 minut później start do pierwszego biegu. Najlepiej spod taśmy wyszedł Hampel, który do mety nie oddał prowadzenia. Polaka przez dwa okrążenia atakował Hancock.

Jakie rozstrzygnięcia w Grand Prix Słowenii typują nasi eksperci?