Bieg 15
32
1 : 5
46

Start wygrał Emil Sajfutdinow, natomiast Grigorij Łaguta przyciął do krawężnika w pierwszym łuku i dołączył do swojego rodaka. Trzy punkty jadą do Częstochowy!

3

Niesamowita walka braci Pawlickich z Rune Holtą! Zawodnik Dospel Włókniarza Częstochowa zmieniał się pozycjami z braćmi Pawlickimi niemalże na każdym wirażu. Wyśmienity wyścig, w którym nie liczył się Michael Jepsen Jensen. Częstochowianie, by zdobyć punkt bonusowy, muszą wygrać ostatni bieg podwójnie.

Bieg 13
27
1 : 5
39
Kenneth Bjerre Rezerwa taktyczna za Grzegorz Zengota
0

Nieoczekiwanie goście wyjechali na podwójne prowadzenie. Emil Sajfutdinow uciekł do przodu, natomiast Michael Jepsen Jensen bronił się przed atakami Przemysława Pawlickiego. Duńczyk jechał bardzo mądrze i nie dał się wyprzedzić liderowi Fogo Unii Leszno. Przerwa.

Przypominamy, że pierwszy mecz tych drużyn zakończył się zwycięstwem Fogo Unii 50:40, więc w chwili obecnej punkt bonusowy nie trafia do żadnej z ekip. W tej chwili zwycięstwo Włókniarza jest już praktycznie przesądzone. W biegach nominowanych rozstrzygną się losy punktu bonusowego.

Polecamy! Od kapitana wymaga się więcej - rozmowa z Jarosławem Hampelem o DPŚ w Pradze

Bieg 12
26
1 : 5
34

Zdecydowanie najlepiej ze startu wyjechali goście. Grigorij Łaguta nie poczekał jednak na Artura Czają i pomknął do przodu. Junior Włókniarza musiał bronić się przed atakami to Mikkela Michelsena, to Marcina Nowaka. Ostatecznie jednak Czaja obronił się.

Bieg 11
25
4 : 2
29

Przerwana passa wyścigów kończących się rezultatami remisowymi Przez trzy okrążenia para gospodarzy prowadziła podwójnie, ale ponownie znany z waleczności Rune Holta nie dał za wygraną i dogonił Damiana Balińskiego. Znów bez większych kłopotów wygrał Kenneth Bjerre.

Bieg 10
21
3 : 3
27
Piotr Pawlicki Rezerwa zwykła za Mikkel Michelsen
2

Emil Sajfutdinow nie dał najmniejszych szans rywalom. Rosjanin świetnie wystartował z czwartego pola i pomknął do przodu. Przerwa na równanie toru.

Zachęcamy do przeczytania: Nicki Pedersen: Chyba od 200 wyścigów nie miałem defektu. Przez to przegraliśmy złoto z Polakami

Bieg 9
18
3 : 3
24

Kapitalna walka Rune Holty z parą gospodarzy. Zawodnicy Fogo Unii wyjechali na podwójne prowadzenie po starcie i podążali tak przez pierwsze okrążenie. Rune Holta od razu zabrał się jednak do odrabiania strat. Holta ostatecznie przedarł się przed Damiana Balińskiego. "Ballemu" nie pomogła nawet pomoc ze strony Przemysława Pawlickiego, który blokował Holtę. Ogromny pech spotkał Damiana Balińskiego na koniec biegu. Tuż przed metą zdefektowała mu maszyna i wyprzedził go bezbarwny tym biegu Michael Jepsen Jensen. Baliński linię mety przekroczył na ostatniej pozycji.

Bieg 7
15
3 : 3
21

Emil Sajfutdinow wypchnął w pierwszym łuku Przemysława Pawlickiego i pomknął do przodu. W pierwszym łuku próbował jeszcze przeciskać się Artur Czaja, ale gospodarze byli zdecydowanie szybsi. Dłuższa przerwa, równanie toru.

Polecamy! Marek Cieślak: Dziękuję chłopakom, że wygrali - przynajmniej głowę zachowam na swoim miejscu

Bieg 6
12
3 : 3
18

Start ponownie wygrali goście, ale sprytnie zachował się w pierwszym łuku Kenneth Bjerre, który przypilnował krawężnik i objął prowadzenie. Duńczyk w przeciwieństwie do swojego pierwszego startu był szybki.

Bieg 5
9
3 : 3
15
1

Ze startu goście wyjechali na 5:1, jednak Rafał Szombierski wyjechał zdecydowanie za szeroko w pierwszym łuku i spadł na ostatnie miejsce. "Szumina" jechał w kontakcie z Piotrem Pawlickim, ale nie był w stanie dostatecznie się do niego zbliżyć.

Bieg 4
6
2 : 4
12

Pasjonująca walka Emila Sajfutdinowa z Piotrem Pawlickim. Junior leszczyńskich Byków prowadził przez pierwsze dwa okrążenia, ale ostatecznie Rosjanin sobie poradził z utalentowanym wychowankiem Fogo Unii. Z tyłu natomiast w ostatnim łuku Adam Strzelec wyprzedził Kennetha Bjerre. Przerwa na równanie toru.

Zapraszamy na SportowyBar.pl - śmieszne, emocjonujące i wzruszające momenty sportowe na obrazkach, zdjęciach i filmach

Bieg 3
4
1 : 5
8

Pewnie wygrali start goście, którzy uciekli gospodarzom już podczas pierwszego okrążenia na kilkanaście metrów. Częstochowianie jechali świetnie parą. Para gospodarzy ostatecznie daleko za plecami Lwów.

Bieg 2
3
3 : 3
3

Start wygrał z pierwszego pola Artur Czaja, który wypchnął Piotra Pawlickiego, jednak ten na wyjeździe z pierwszego łuku nabrał prędkości i minął Czaję. Za ich plecami Adam Strzelec bez większych problemów podczas pierwszego okrążenia poradził sobie z Marcinem Nowakiem.

Bieg 1

W pierwszym łuku upadł nieatakowany przez nikogo Rafał Szombierski. Bieg przerwany. "Szumina" został wykluczony z powtórki. Równy start Przemysława Pawlickiego i Grigorija Łaguty. Pierwszy w pierwszym łuku był zawodnik Fogo Unii, który jechał przy krawężniku i nie dał się wyprzedzić.

16:03 - Zawodnicy wyjechali na tor.

15:57 - Prezentacja dobiegła końca. Niebawem pierwszy wyścig.

15:50 - Trwa prezentacja.

15:46 - Wylosowano II zestaw startowy. Prezentacja za kilka minut.

15:40 - Próba toru zakończona. Ostatnie poprawki przy torze. Prezentacja o 15:46.

15:30 - Rozpoczęła się próba toru.

15:10 - W Lesznie panuje idealna pogoda do rozegrania meczu. Niebo jest bezchmurne a słupki rtęci sięgają 28 stopni Celsjusza. W próbie toru ze strony częstochowskiej udział wezmą Emil Sajfutdinow oraz Grigorij Łaguta. Gospodarzy reprezentować natomiast będą Mikkel Michelsen oraz Kenneth Bjerre. W związku z upałem po torze dość długo jeździła polewaczka.

Pierwszy mecz tych drużyn w tym sezonie zakończył się zwycięstwem Fogo Unii 50:40.

Jak niedzielene mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?

Typy Krzysztofa Cegielskiego

Typy Jacka Gajewskiego

Typy Barłomieja Czekańskiego

Bieg 8
Adam Strzelec Rezerwa zwykła za Rafał Szombierski
1

Defekt tuż po starcie zanotował Piotr Pawlicki. Od początku wyścigu prowadził Kenneth Bjerre. Duńczyk był bardzo szybki i na nic zdały się próby dogonienia go przez Grigorija Łagutę. Piotrowi Pawlickiemu zatarł się silnik.