Bieg 15
57
5 : 1
33

Groźny upadek w pierwszym łuku Grzegorza Walaska. Jeden z liderów PGE Marmy upadł na tor po efekcie domina w pierwszym wirażu. Sędzia spotkania wykluczył z powtórki Nickiego Pedersena. Karetka pojawiła się na częstochowskim torze. Grzegorz Walasek wstał o własnych siłach i udał się do parku maszyn. "Greg" jest zdolny do jazdy i wyjechał do powtórki wyścigu. Łaguta "poczekał" na Sajfutdinowa i dowiózł wraz ze swoim kolegą z pary podwójne zwycięstwo. Całe spotkanie zakończyło się triumfem ekipy Dospelu Włókniarza Częstochowa (57:33).

Bieg 14
52
4 : 2
32
Łukasz Sówka Rezerwa zwykła za Dawid Lampart
2

Najlepiej ze startu Łukasz Sówka, którego już na prostej przeciwległej bez problemu minął Rune Holta. Szombierski do końca atakował młodzieżowca Żurawi.

Bieg 13
48
5 : 1
30

Znakomita jazda parą częstochowian. W początkowej fazie biegu rzeszowianie przeszkadzali sobie nawzajem. Miejscowi są pewni wygranej za trzy punkty meczowe. Rozpoczęła się kosmetyka toru.

Zapraszamy na SportowyBar.pl - śmieszne, emocjonujące i wzruszające momenty sportowe na obrazkach, zdjęciach i filmach

Bieg 12
43
2 : 4
29

Tym razem to goście świetnie ze startu. Rzeszowianie prowadzili podwójnie przez trzy okrążenia, ale za wygraną nie dał Grigorij Łaguta, który po znakomitym ataku pokonał na ostatnim kółku młodzieżowca Żurawi.

Bieg 11
41
5 : 1
25

Kolejne łatwe zwycięstwo miejscowych. Lampart zaliczył defekt na końcu stawki. Na torze nie działo się nic ciekawego.

1

Tym razem zdecydowanie lepszym startem popisali się miejscowi. Walasek na trasie popełnił błąd i był bliski potrącenia Łukasza Sówki. Drugie podwójne zwycięstwo Lwów w spotkaniu. Rozpoczęła się kosmetyka toru.

3

Dodatkowe dwie minuty dla Pedersena, który pojedzie bieg po biegu. Upadek Rune Holty na wejściu w drugi łuk. Norweg z polskim paszportem upadł gdy rzeszowianie jechali na podwójnym prowadzeniu. Karetka pojawiła się na torze. Rune Holta siedzi na nawierzchni i udzielana jest mu pomoc. Sędzia spotkania uznał, że winnym przerwania biegu jest zawodnik częstochowskich Lwów. Doświadczony zawodnik wstał z toru o własnych siłach i udał się do parku maszyn. W powtórce biegu na podwójne prowadzenie wyszli goście, jednak na wyjściu z drugiego łuku Jensen minął Pavlica.

Bieg 8
29
4 : 2
19

Dawid Lampart wstrzelił się w taśmę. Sędzia spotkania przerwał bieg. W powtórce wyścigu utworzyły się dwie pary. Pedersen dojechał do mety za plecami Emila Sajfutdinowa, a Lamparta jeszcze na pierwszym okrążeniu minął Czaja.

Bieg 7
25
3 : 3
17

Pasjonującą walkę o trzy punkty stoczyli Rune Holta i Grzegorz Walasek. Górą był Norweg z polskim paszportem. Po ciekawym boju punkt do mety przywiózł Łukasz Sówka. Rozpoczęło się równanie i polewanie toru.

Fotorelacja: 1. Finał Speedway European Championships w Gdańsku

Bieg 6
22
5 : 1
14

Atomowy start Emila Sajfutdinowa. Na prostej przeciwległej Okoniewskiego wyprzedził Strzelec. "Okonia" minął także Pavlic, który do samego końca atakował młodzieżowca Dospelu Włókniarza. Pierwszy podwójny triumf miejscowych w meczu.

Bieg 5
17
4 : 2
13

Ciasno w pierwszym łuku i upadek jadącego spod bandy Dawida Lamparta. Dla rzeszowianina zabrakło miejsca. 22-latek wstał z toru o własnych siłach i udał się do parku maszyn. Powtórka w pełnym składzie. W drugiej odsłonie wyścigu 5. kapitalnym startem popisał się Dawid Lampart. Łaguta uporał się z nim na drugim okrążeniu i to Rosjanin dowiózł do mety trzy punkty. Pedersen próbował atakować Szombierskiego, ale bezskutecznie. Sędzia spotkania uznał, że Duńczyk na ostatnim łuku przejechał dwoma kołami po murawie i wykluczył go. Lider Żurawi jechał wówczas na końcu stawki.

Bieg 4
13
3 : 3
11

W początkowej fazie biegu doszło do ciekawej walki na torze pomiędzy Walaskiem i Sajfutdinowem. Gaschka nie liczył się w stawce. Rozpoczęło się równanie i polewanie częstochowskiego toru.

Chcemy zatrzymać tegoroczny skład - rozmowa z Pawłem Mizgalskim, prezesem Dospel Włókniarza

Bieg 3
10
4 : 2
8

Start chciał ukraść Rafał Szombierski, stąd został na starcie. "Szumina" przez dwa okrążenia gonił Rafała Okoniewskiego i wyprzedził go po wewnętrznej na ostatnim kółku. Ze sporą przewagą nad rywalami wygrał Łaguta.

Bieg 2
6
3 : 3
6

Upadek w pierwszym łuku Adama Strzelca. Bieg przerwany. Sędzia spotkania uznał, że winnym przerwania gonitwy młodzieżowej jest Adam Strzelec. W momencie upadku juniora Lwów na czoło stawki wychodził jego kolega z pary - Artur Czaja. W drugiej odsłonie biegu juniorskiego Czaja nie dał szans rywalom i zaliczył bezproblemowe zwycięstwo. Sówka na trasie minął Gaschkę.

Bieg 1
3
3 : 3
3

Udany start Nickiego Pedersena, którego do samej mety atakowali gospodarze.

18:30 - żużlowcy wyjeżdżają do pierwszego biegu.

18:27 - zakończyła się prezentacja, za kilka chwil zawodnicy wyjadą do inauguracyjnej gonitwy.

Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu obu ekip, które odbyło się w Rzeszowie, wygrali częstochowianie (48:42).

18:17 - rozpoczęła się prezentacja, na trybunach około 10 tys. kibiców.

18:15 - wylosowano I zestaw pól startowych.

18:13 - ostatnie równanie i polewanie toru przed początkiem spotkania.

18:10 - zakończyła się próba toru, za kilka chwil rozpocznie się prezentacja obu drużyn.

18:07 - na drugi wyjazd na tor nie zdecydowali się Grzegorz Walasek i Rune Holta.

18:05 - próbne kółka kręcą teraz Rune Holta i Artur Czaja.

18:02 - na tor wyjechali Nicki Pedersen i Grzegorz Walasek.

18:00 - za kilka chwil rozpocznie się próba toru.

17:45 - po częstochowskim owalu jeździ polewaczka, która rosi nawierzchnię.

17:00 - w Częstochowie bezchmurnie i upalnie. Temperatura dochodzi nawet do 37 stopni w cieniu.

Jak niedzielene mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?