Bieg 15
33
2 : 4
33

Niesamowite emocje w tym biegu. Gospodarze prowadzili podwójnie, ale goście nie odpuszczali. Ostatecznie 2:4 dla gorzowian i brak punktu bonusowego w tej rywalizacji.

Bieg 14
31
3 : 3
29
Piotr Pawlicki Rezerwa zwykła za Fredrik Lindgren
3

Sędzia bardzo długo trzymał taśmę startową i ostatecznie nie podniósł jej do góry. Najprawdopodobniej doszło do awarii maszyny startowej. Bardzo dobrze ze startu Daniel Nermark, ale Szweda szybko wyprzedził Piotr Pawlicki. Gorzowianie jechali za jego plecami parą i bronili się dzielnie przed atakami Balińskiego.

Bieg 13
28
2 : 4
26

Po starcie na podwójne prowadzenie wyjechali goście, ale na prostej startowej na początku drugiego okrążenia Kenneth Bjerre wyprzedził Pawła Hliba. Hlib do końca musiał bacznie uważać na Michelsena. Przerwa. Przypominamy, że pierwszy mecz w Gorzowie zakończył się zwycięstwem Fogo Unii 47:43.

Polecamy! Blog Roberta Dowhana: Niedzieli cudów nie będzie

Bieg 10
26
1 : 5
22

Bartosz Zmarzlik w pierwszym łuku wyprzedził Damiana Balińskiego i wyjechał na prowadzenie. Za jego plecami fantastyczną walkę o dwa punkty stoczyli właśnie Baliński i Niels Kristian Iversen. Duńczyk bardzo mocno naciskał Balińskiego i dopiął swego na prostej przed ostatnim wirażem. Przerwa.

Polecamy! Decydująca walka o Ekstraligę - analiza szans zespołów I ligi żużlowej

Bieg 9
25
5 : 1
17

Bardzo dobrze ze startu ruszył Grzegorz Zengota. Kenneth Bjerre poszerzył natomiast w pierwszym łuku tor jazdy Krzysztofowi Kasprzakowi, który spadł na ostatnie miejsce. Przez moment na drugiej pozycji jechał Paweł Hlib. Kasprzak do końca walczył z Bjerre.

Bieg 8
20
3 : 3
16
Bartosz Zmarzlik Rezerwa zwykła za Tomasz Gapiński
1

Piotr Pawlicki dobrze wystartował z czwartego pola i założył się na rywali. Bezbarwna postawa Fredrika Lindgrena. Wyścig bez większych emocji.

Bieg 7
17
3 : 3
13

Dobry start leszczynian i Nielsa Kristiana Iversena. Duńczyk ponownie dzielnie walczył z parą gospodarzy. Wydawało się, że Grzegorz Zengota dowiezie do mety 3 punkty, ale PUK podczas trzeciego okrążenia przedarł się na pierwsze miejsce atakując środkiem toru. Przerwa.

Polecamy! Krzysztof Kasprzak: Szkoda, że takie tory robią na Grand Prix

Bieg 5
14
3 : 3
10

Zawodnicy już na torze. Bardzo dobrze ze startu wyjechał Mikkel Michelsen, ale natychmiast naciskał go Daniel Nermark. Szwed popełnił jednak katastrofalny błąd i za szeroko wyniósł się w pierwszym łuku drugiego okrążenia. Gorzowianie uporali się z Damianem Balińskim. Za linią mety upadł Tomasz Gapiński. "Gapa" leży na torze trzymając się za prawy bark. Karetka na torze. Zawodnik Stali Gorzów podniósł się z toru i obolały wraca do parku maszyn. Gapiński najprawdopodobniej złamał obojczyk.

Bieg 4
11
3 : 3
7

Bardzo dobry start Piotra Pawlickiego. Za jego plecami kapitalnie jechał Niels Kristian Iversen, który jednocześnie bronił się przed Fredrikiem Lindgrenem i atakował Pawlickiego. Podczas drugiego okrążenia Duńczyk wyprzedził juniora leszczyńskich Byków. Przerwa. Przerwa przedłuża się, ponieważ za mocno zlano tor wodą. Gorzowianie uważają, że nierówno polano pola startowe. Decyzja komisarza i sędziego jest taka, że zawodnicy wyjadą na tor dopiero, gdy nawierzchnia przeschnie.

Zapraszamy na SportowyBar.pl - śmieszne, emocjonujące i wzruszające momenty sportowe na obrazkach, zdjęciach i filmach

Bieg 3
8
3 : 3
4

Mikkel Michelsen próbował w pierwszym łuku założyć się na gości, ale Paweł Hlib poszerzył mu tor jazdy. Duńczyk stracił sporo dystansu. Krzysztof Kasprzak podczas trzeciego okrążenia bardzo mocno zbliżył się do Damiana Balińskiego. Zawodnik Stali Gorzów do samego końca walczył o 3 punkty z Balińskim. Tymczasem nieoczekiwanie Michelsen dogonił Hliba i tuż przed metą wyprzedził go!

Bieg 1
5
5 : 1
1

Od startu prowadzili gospodarze. Do przodu uciekł Grzegorz Zengota, natomiast Kenneth Bjerre bronił się przed atakami Tomasza Gapińskiego. Daleko z tyłu Daniel Nermark.

16:00 - Za moment pierwszy bieg.

15:52 - Trwa prezentacja.

15:48 - Niebawem prezentacja. Na trybunach około 4 tysiące. Zawody zostaną rozegrane wg II zestawu startowego.

15:37 - Próba toru dobiegła końca. Sektor kibiców Stali Gorzów wypełniony po brzegi. Na reszcie trybun pustki.

15:30 - Trwa próba toru.

15:20 - W miejsce Przemysława Pawlickiego jednak nie ZZ, a Mikkel Michelsen.

15:00 - W Lesznie panuje słoneczna pogoda i spotkanie wydaje się być niezagrożone. W próbie toru ze strony gorzowskiej udział wezmą Krzysztof Kasprzak oraz Bartosz Zmarzlik, natomiast Byki będą reprezentowane przez Damiana Balińskiego i Piotra Pawlickiego.

Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem Fogo Unii Leszno 47:43.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?
Typy Krzysztofa Cegielskiego
Typy Jacka Gajewskiego
Typy Barłomieja Czekańskiego

Bieg 2

Bieg przerwany. Nierówny start. Powtórki telewizyjne pokazały, że Piotr Pawlicki dotknął taśmę i został wykluczony z tego biegu. Marcin Nowak zakopał się w pierwszym łuku, za mocno skontrował maszynę i został z tyłu. Pewne podwójne zwycięstwo gorzowian.

Bieg 6

Bardzo dobry start Krzysztofa Kasprzaka. W pierwszym łuku na Fredrika Lindgrena próbował założyć się Paweł Hlib, ale Szwed obronił się. Tymczasem karetka pogotowia zabiera do szpitala Tomasza Gapińskiego. Doznał on najprawdopodobniej skomplikowanego złamania obojczyka.

Bieg 11
3

Krzysztof Kasprzak poszerzył tor jazdy Piotrowi Pawlickiemu w pierwszym łuku i junior Unii Leszno upadł na tor. Młodzieżowiec Byków ma ogromne pretensje do Kasprzaka. Sędzia miał trudną decyzję do podjęcia. Ostatecznie postanowił wykluczyć Krzysztofa Kasprzaka. Trwa naprawa dmuchanej bandy. Piotr Pawlicki ma potłuczony lewy bark.

Bieg 12
3

W pierwszym łuku upadł Marcin Nowak, ale junior Unii zachował się fair i zbiegł z motocyklem na trawę. Goście prowadzili podwójnie, ale Zmarzlik odjechał do przodu i Damian Baliński wyprzedził Adriana Cyfera.