Pewne zwycięstwo gości. Pieszczek na czwartym okrążeniu zjechał z toru.

Bieg 14
42
2 : 4
42

Gdańszczanie ponownie bardzo dobrze ze startu, wyszli na 5:1, jednak zawodnicy gości konsekwentnie mijali rywali. Bonus dla Wybrzeża.

Bieg 13
40
5 : 1
38

Harris do samego końca starał się minąć Gafurowa.
Przerwa na kosmetykę toru.

Polecamy: Fotorelacja: Podprowadzające podczas 9. kolejki

Bieg 12
35
3 : 3
37

Zawodnicy Wybrzeża dobrze wyszli ze startu, jednak Nicholls najpierw minął Gomólskiego, a następnie uporał się z Pieszczkiem. Cyran upadł na ostatnim łuku.

Bieg 11
32
4 : 2
34

Gospodarze wyszli na podwójne prowadzenie, ale wolny Stachyra został minięty przez Kościucha i do końca bronił się przed atakami Karpowa.

Bieg 10
28
5 : 1
32
Krystian Pieszczek Rezerwa taktyczna za Adrian Gomólski
2

Wybrzeże prowadziło 5:1, jednak Harris bezpardonowo wjechał w Pieszczka. Brytyjczyk wykluczony z powtórki. Na torze pojawiła się karetka, która wyjechała do Pieszczka.
Pieszczek wstał o własnych siłach.

W Gdańsku przerwa. Karetka odwiozła do szpitala kibica, który przechodzi zawał serca!

Nadal trwa przerwa. Kibice dopingują swoje drużyny. Polewaczka i traktor pracują nad nawierzchnią toru.

Godz. 20:40 - W Gdańsku zaczął kropić deszcz.

Pieszczek narzeka na uraz dłoni, jednak w meczu będzie jechał dalej.

Godz. 20:45 - W Gdańsku pada coraz mocniej.

Kibice GKM-u odpalili świece dymne. Fani Wybrzeża ruszyli w ich stronę, ale nie doszło do konfrontacji.

Godz. 20:53 - Karetka wróciła do parkingu. W Gdańsku pada mniej.

26

W przerwie, w Gdańsku na stadionie jeden z kibiców oświadczył się swojej dziewczynie, która przyjęła jego oświadczyny.

Karpow ukradł start. Powtórka w 4.
Bieg bez historii. Pewne zwycięstwo Miśkowiaka.

Bieg 7
19
4 : 2
23

Piękny bieg w Gdańsku! Start wygrał Harris, ale minęli go obaj gdańszczanie. Na dystansie jednak "Bomber" tasował się z Mroczką i ostatecznie Brytyjczyk dojechał drugi do mety.

POLECAMY: Ślączka zniszczył żużel, a ja wyszedłem na debila - rozmowa z Witoldem Skrzydlewskim

Bieg 6
15
2 : 4
21

Pieszczek na ostatnim łuku minął Kościucha.

Bieg 5
13
1 : 5
17

Gomólski ukradł start. Powtórka w 4.

W powtórce prowadził Gomólski. Za jego plecami jednak wiele się działo. Gafurow walczył o trzecią pozycję, postawiło go i upadł na plecy. Upadł także Nicholls. Na tor wyjechała karetka.

Obaj zawodnicy wstali o własnych siłach.

Kibice Wybrzeża oklaskami pożegnali obu zawodników schodzących do parkingu. Fani GKM-u wyzwiskami pożegnali Gafurowa. Rosjanin wykluczony z powtórki.

Obaj zawodnicy zdolni do jazdy.

Gomólski przegrał o kilkadziesiąt metrów z rywalami.

Bieg 4
12
3 : 3
12

Gospodarze wygrali start, ale na pierwszym łuku Rujner wszedł na drugą pozycję. Harris minął Szymko na trzecim okrążeniu.
Przerwa na równanie.

Zapraszamy na SportowyBar.pl - śmieszne, emocjonujące i wzruszające momenty sportowe na obrazkach, zdjęciach i filmach.

Bieg 3
9
2 : 4
9

Gafurow minął Kościucha na dystansie. Gomólski daleko za rywalami.

Na stadionie około 9 tys. kibiców.

Bieg 2
7
5 : 1
5

Pieszczek wygrał o długość prostej z juniorami GKM-u. Drugi Szymko też przyjechał sporo przed rywalami.

Bieg 1
2
2 : 4
4

Godz. 17:35 - Składy potwierdzone. W miejsce Thomasa Jonassona, pod numerem 11, pojedzie Adrian Gomólski, który jedzie jako "gość". W ekipie GKM-u gościem będzie Łukasz Cyran, który zmienił pod 6 Denisa Niedzielskiego.

W pierwszym meczu obu tych zespołów w Grudziądzu lepsi okazali się żużlowcy Wybrzeża, którzy wygrali 48:42.

Godz. 18:30 - Rozpoczęła się próba toru w Gdańsku. Ze strony GKM-u Ales Dryml i Chris Harris. Gospodarzy reprezentowali Artur Mroczka i Robert Miśkowiak.

Piękna pogoda w Gdańsku. Na stadionie coraz więcej kibiców, którzy prawdopodobnie wracają z plaży, bądź z meczu Lechii.
Kibice obu zespołów rozpoczęli głośny doping.

Godz. 18:50 - Rozpoczyna się prezentacja.
Wylosowano 2 zestaw startowy.

Kibice GKM-u odpalili pirotechnikę na stadionie w Gdańsku.

Przed spotkaniem polecamy typy naszych ekspertów:
Niedzielne mecze oczami Jacka Gajewskiego
Niedzielne mecze oczami Bartłomieja Czekańskiego
Niedzielne mecze oczami Krzysztofa Cegielskiego
Niedzielne mecze oczami Władysława Komarnickiego

Gospodarze wyszli ze startu na 4:2, jednak po dwóch błędach Mroczka spadł z pierwszego miejsca na koniec stawki.