Bieg 15
47
2 : 4
43

Goście po starcie wyszli na podwójne prowadzenie, lecz Mroczka szybko minął Szczepaniaka.

Bieg 14
45
4 : 2
39
Krystian Pieszczek Rezerwa zwykła za Dawid Stachyra
1

Pieszczek za Stachyrę. Gdańszczanie po starcie jechali na podwójnym prowadzeniu, lecz Skórnicki szybko minął Pieszczka. Upadek Borodulina na ostatnim łuku.

Bieg 13
41
4 : 2
37
Filip Marach Rezerwa zwykła za Nicklas Porsing
u

Marach za Porsinga. Mroczka na drugim łuku minął Szczepaniaka. Marach upadł na trzecim okrążeniu, kiedy jechał na ostatniej pozycji. Młody zawodnik zszedł z toru, za co dostał brawa od publiczności. Gdańszczanie zapewnili sobie punkt bonusowy za lepszy bilans w dwumeczu.

Przerwa na kosmetykę toru.

Czy Skrzydlewski tym razem ma rację? Rozpoczyna się wielka walka o pierwszą ligę

Bieg 12
37
3 : 3
35
Renat Gafurow Zastępstwo zawodnika za Tomas H. Jonasson
2

Gafurow jako ZZ. Pewna wygrana Karlssona.

Bieg 11
34
1 : 5
32
Michał Szczepaniak Rezerwa taktyczna za Władimir Borodulin
2

Szczepaniak jako rezerwa taktyczna za Borodulina. Stachyra zjechał z toru na ostatnim łuku.

Bieg 10
33
4 : 2
27
Robert Miśkowiak Zastępstwo zawodnika za Tomas H. Jonasson
3

Miśkowiak jako ZZ. Miśkowiak na drugim łuku minął Szczepaniaka. Przerwa na kosmetykę toru.

Podprowadzające podczas 13. kolejki

Bieg 9
29
4 : 2
25
0

Gdańszczanie najlepiej wyjechali ze startu, lecz Stachyrę szybko minął Borodulin.

Bieg 8
25
1 : 5
23

Pewne zwycięstwo pary gości. Szymko nie dojechał do mety.

Bieg 7
24
3 : 3
18

Szczepaniak wygrał ze sporą przewagą, Michalski dojechał do mety daleko za rywalami. Przerwa na kosmetykę toru.

Od kapitana wymaga się więcej - rozmowa z Jarosławem Hampelem o DPŚ w Pradze

Bieg 6
21
4 : 2
15

Bieg bez historii, duże odległości między zawodnikami.

Bieg 5
17
2 : 4
13
Krystian Pieszczek Zastępstwo zawodnika za Tomas H. Jonasson
0

Pieszczek jako ZZ. Lotny start Gafurowa. Powtórka w pełnej obsadzie. W powtórce Gafurow na pierwszym okrążeniu minął Skórnickiego. Daleko z tyłu na metę dojechał Pieszczek.

Bieg 4
15
3 : 3
9
Damian Michalski Rezerwa taktyczna za Filip Marach
d

Michalski jako rezerwa taktyczna za Maracha. Pewna wygrana Szczepaniaka. Michalski zanotował defekt na drugim okrążeniu. Jechał wtedy na ostatniej pozycji. Przerwa na kosmetykę toru.

Zapraszamy na SportowyBar.pl - śmieszne, emocjonujące i wzruszające momenty sportowe na obrazkach, zdjęciach i filmach

Bieg 3
12
5 : 1
6
Artur Mroczka Zastępstwo zawodnika za Tomas H. Jonasson
3

Mroczka jako ZZ. Upadek jadącego na trzecim miejscu Porsinga na drugim łuku pierwszego okrążenia. W momencie upadku był wynik remisowy. Duńczyk wykluczony z powtórki. Po Porsinga wyjechała karetka. Zawodnik wstał jednak o własnych siłach i udał się do parku maszyn. Porsing jest zdolny do dalszej jazdy. W powtórce pewne zwycięstwo pary gospodarzy.

Bieg 2
7
4 : 2
5

Szymko minął Maracha na ostatnim łuku. Pieszczek wygrał bieg ze sporą przewagą nad resztą stawki.

Bieg 1
3
3 : 3
3

O rezultacie wyścigu zadecydował moment startowy. Stachyra zjechał z toru na ostatnim łuku, kiedy to znajdował się na ostatniej pozycji.

Lotny start Skórnickiego. Bieg zostanie powtórzony w pełnej obsadzie.

O 17:00 rozpoczęła się prezentacja zespołów. Na trybunach znajduje się około 4000 kibiców. Zawody zostaną rozegrane według II zestawu startowego.

Około 16:35 zakończyła się próba toru. Udział w niej wzięli Nicklas Porsing, Filip Marach, Artur Mroczka oraz Robert Miśkowiak.

Składy bez zmian. Za Thomasa Jonassona stosowany będzie zastępstwo zawodnika. W zespole gości drugim juniorem będzie Filip Marach.

W Gdańsku jest bardzo gorąco, na niebie nie ma ani jednej chmury. Spotkanie nie jest zagrożone.

O godzinie 14:30 rozpoczął się turniej rycerski na bocznym boisku gdańskiego obiektu. Więcej o pikniku historycznym pisaliśmy tutaj.

W pierwszym spotkaniu górą byli gdańszczanie, którzy wygrali w Ostrowie 51:39.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?