16 2 Krzysztof Kasprzak t 0 0 d 0 0
17 R1 Linus Sundstroem 0 0
18 R2 Dennis Andersson 0 0
Finał

Bieg został przerwany z powodu nierównego startu. W powtórce świetny start Hancocka. Amerykanina szybko wyprzedził Woffinden. Dla Brytyjczyka to drugie z rzędu zwycięstwo w cyklu Grand Prix. Hampel na wyjściu z pierwszego łuku spadł na koniec stawki. Polak do końca atakował Holdera.

Półfinał nr 2

Kapitalne wyjście spod taśmy Hampela! Polak wygrał z dużą przewagą! Zagar przez cały wyścig próbował się zbliżyć do Holdera. Na ostatnim łuku Pedersen wszedł pod łokieć Zagara i spowodował upadek rywala. Przepychanki pomiędzy Duńczykiem i Słoweńcem rozpoczęły się już na torze. Zagar uderzył Pedersena w kask, a ten odpowiedział kopniakiem. W parkingu ponownie doszło do przepychanek i wyzwisk.

Półfinał nr 1

Hancock i Woffinden zdecydowanie lepiej rozegrali pierwszy łuk. Brytyjczyk na pierwszym kółku uporał się z Hancockiem. Amerykanin do końca musiał się bronić przed atakami Iversena.

1
Bieg 20

Hancock, Bjerre i Smolinski na pierwszym okrążeniu wyprzedzili Harrisa. Brytyjczyk zdołał minąć Niemca na drugim kółku. Przerwa na kosmetykę toru i wybór pól startowych.

Szukasz żużlowych materiałów wideo? Zapraszamy na serwis Speedway.TV!

Bieg 19

Holder nie miał większych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Do końca walkę o punkt stoczyli Ljung i Jonsson.

Bieg 18

Iversen prowadził od startu do mety. Kasprzak na pierwszym kółku próbował atakować Warda. Następnie "Darky" zbliżył się do Batchelora. Na ostatnim łuku Ward na moment wyprzedził swojego rodaka, ale ten ściął do krawężnika i obronił drugą lokatę.

Bieg 17

Najlepiej pierwszy łuk rozegrał Pedersen, który odniósł pewne zwycięstwo. Za jego plecami trwała zacięta walka o dwa punkty pomiędzy Woffindenem i Zagarem. Lepszy na mecie był Brytyjczyk. Hampel nie liczył się w stawce.

Bieg 16

Ward dobrze wyszedł ze startu, ale na przeciwległej prostej minęli go Bjerre i Zagar. Ward szybko wyprzedził Duńczyka i gonił Słoweńca. Jonsson i Bjerre do końca walczyli o punkt. Przerwa na kosmetykę toru.

Chcesz sprawdzić swoją wiedzę żużlową? Polecamy nasze quizy żużlowe - do wyboru trzy poziomy trudności!

Bieg 15

Świetny start Hampela! Polak z łatwością przedarł się na prowadzenie. Przez dwa okrążeniu za jego plecami trwała walka o dwa punkty między Iversenem i Holderem. Na trzecim kółku Duńczyk zaliczył niegroźny upadek. Następnie Holder znacznie zbliżył się do prowadzącego Hampela. Na ostatnim łuku Australijczyk zaatakował Polaka, ale ten nie dał sobie odebrać trzech punktów!

Bieg 14

Świetny start Woffindena, który szybko przedarł się na prowadzenie i na dystansie powiększał przewagę. Dobrze spod taśmy wyszedł Kasprzak, lecz Polak już na wyjściu z pierwszego wirażu był ostatni. "KK" zjechał z toru na trzecim kółku.

Bieg 13

Batchelor najlepiej rozegrał pierwszy łuk. Australijczyk odparł na nim atak Pedersena. Bieg bez emocji.

Bieg 12

Hampel na pierwszym łuku po szerokiej uporał się z rywalami! Na drugim okrążeniu Polak odparł atak Lindgrena i Bjerre. Następnie "Mały" powiększał przewagę. Przerwa na kosmetykę toru.

Zdecydowane zwycięstwo mechaników Kasprzaka nad teamem Smolinskiego (wideo)

Bieg 11

Holder na pierwszym okrążeniu przedarł się przed Woffindena. Brytyjczyk rzucił się w pogoń za Australijczykiem, ale mimo wielu prób nie zdołał go wyprzedzić. Ward do końca bronił się przed atakami Harrisa.

Bieg 10

Ljung wygrał z dużą przewagą. Smolinski do końca atakował Zagara. Kolejny słaby bieg Kasprzaka.

1
Bieg 9

Kapitalna jazda Hancocka, który po szerokiej wyprzedził rywali na pierwszym łuku. Amerykanin zwyciężył z dużą przewagą. Iversen na trzecim kółku minął Jonssona.

Bieg 8

Iversen na drugim wirażu wyprzedził Bjerre, a następnie powiększał przewagę nad rywalami. Na trzecim okrążeniu Bjerre na chwilę wyprzedził Woffinden. Duńczyk szybko odzyskał drugą pozycję i odpierał ataki Brytyjczyka. Przerwa na kosmetykę toru.

Nicki Pedersen odrzuca krytykę. "Cały czas staram się jechać parą"

Bieg 7

Kapitalny start Hancocka. Amerykanin prowadził przez cały wyścig. Bieg bez emocji.

Bieg 6

Harris najlepiej rozegrał pierwszy łuk i odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w cyklu Grand Prix. Hampel i Kasprzak walczyli między sobą o jeden punkt. "Mały" na ostatnim łuku minął Kasprzaka.

1
Bieg 5
Dennis Andersson Taśma Martin Smolinski
0

Emocji na starcie nie opanował Smolinski, który dotknął taśmy i został wykluczony. W powtórce pojechał za niego Andersson. W powtórce kapitalna walka pomiędzy Pedersenem i Wardem! Na drugim łuku Ward wyprzedził Pedersena. Duńczyk robił wszystko, by odzyskać prowadzenie. Na ostatnim łuku wszedł pod łokieć Australijczyka, który wykonał "nożyce" i ściął do krawężnika. Obaj zawodnicy na metę wjechali równocześnie. Sędzia zawodów, Marek Wojaczek, miał do podjęcia trudną decyzję. Po analizie widoe okazało się, że na mecie o "błysk szprychy" lepszy był Pedersen.

Bieg 4

Zagar wykorzystał atut pierwszego pola startowego. W pogoń za Słoweńcem rzucił się Iversen. Za plecami tej dwójki trwała zacięta walka o punkt. Iversen na trzecim kółku uporał się z Zagarem. Z kolei Harris na ostatnim łuku minął Lindgrena. Przerwa na kosmetykę toru.

Jesteśmy na Facebooku - dołącz do nas!
Na Twitterze też nas znajdziesz!

Bieg 3

Hampel nie dał najmniejszych szans rywalom. Polak najlepiej wyszedł spod taśmy i na dystansie powiększał przewagę nad nimi. Ljung przez cały wyścig skutecznie odpierał ataki Hancocka.

1
Bieg 2

Świetny start Woffinenda, który na pierwszym łuku założył się na rywali i przedarł się na prowadzenie. Brytyjczyk wygrał z dużą przewagą. Batchelor przez cały wyścig atakował Smolinskiego, ale na mecie Niemiec był nieznacznie szybszy.

Bieg 1
Linus Sundstroem Taśma Krzysztof Kasprzak
0

Fatalny początek Kasprzaka! Polak dotknął taśmy i został wykluczony z powtórki. W jego miejsce pojechał Sundstroem. W powtórce najlepiej pierwszy łuk rozegrał Holder. Na drugim wirażu Australijczyka na chwilę minął Pedersen, ale Holder szybko odbił pierwszą lokatę. Na następnym łuku Duńczyka wyprzedził Bjerre, który na ostatnim okrążeniu znalazł receptę na minięcie Holdera.

18:58 - koniec prezentacji. Za kilka minut uczestnicy pierwszego biegu wyjadą na tor.

18:49 - w Malilli słoneczna pogoda. Zawody nie są zagrożone. Rozpoczęła się prezentacja.

Jak GP Szwecji typują eksperci SportoweFakty.pl?