Bieg 15
51
2 : 4
39

Dobry start Nichollsa, ale efektowną przycinką do krawężnika popisał się Davidsson, dzięki czemu Szwed wskoczył na drugie miejsce. Za jego plecami szaleje Larsen. Czas 67,07.

Bieg 14
49
4 : 2
35
Krystian Rempała Taśma Paweł Miesiąc
0

Paweł Miesiąc dotknął taśmy i został wykluczony. W jego miejsce Krystian Rempała. Dobry start gospodarzy, ale umiejętnie pierwszy łuk rozegrał Peter Ljung. Szwed tylko przez moment cieszył się z prowadzenia, bo uporał się z nim Gomólski. Rempała daleko z tyłu. Czas 68,04.

Kosmetyka toru przed biegami nominowanymi.

Widziane z Rusi Czerwonej - seria nowa (3)

Bieg 13
45
3 : 3
33
Scott Nicholls Rezerwa taktyczna za Maciej Kuciapa
1

Nicholls jako rezerwa taktyczna w miejsce Kuciapy. Tarasienko najlepiej rozegrał pierwszy łuk i objął prowadzenie. Zawodnik gospodarzy musiał odpierać ataki pary gości. Czas 67,41.

Bieg 12
42
4 : 2
30
Łukasz Sówka Rezerwa zwykła za Krystian Rempała
d

Kolejny dobry start gospodarzy. Larsen zaciekle atakuje Piosickiego i mija go na ostatnim łuku. Junior gospodarzy upadł na ostatnim łuku, ale dopchał motocykl do mety i otrzymał punkt. Markowany defekt Sówki na ostatniej pozycji. Czas 66,92.

Chwila przerwy dla Larsena, który startuje bieg po biegu.

Bieg 11
38
4 : 2
28
Kenni Larsen Rezerwa taktyczna za Paweł Miesiąc
2

W powtórce dobry start Larsena, ale na trzecim okrążeniu minął go Pedersen. Czas 67,13.

Damian Gapiński: Ujawnijmy kontrakty zawodników

Larsen za Miesiąca jako rezerwa taktyczna. Na pierwszym łuku dochodzi do upadku Pedersena, bieg przerwany. Nicholls wykluczony z powtórki - sędzia uznał, że Brytyjczyk był winny spowodowania upadku Duńczyka.

Bieg 10
34
5 : 1
26

Davidsson najlepszy ze startuj. Tarasienko na dystansie poradził sobie z Sówką. Na trzecim okrążeniu zawodnik gospodarzy uporał się również z Kuciapą. Czas 66,72.

Szukasz żużlowych materiałów wideo? Zapraszamy na serwis Speedway.TV!

Bieg 9
29
2 : 4
25

Pewny start Gomólskiego, Adamczak na drugim okrążeniu na moment mija Ljunga, ale kontra Szweda okazała się skuteczna. Nicholls na ostatnim okrążeniu wyprzedził Gomólskiego.

Bieg 8
27
3 : 3
21
Łukasz Sówka Taśma Peter Ljung
0

Sędzia postanowił wykluczyć Ljunga z powtórki, bo dostrzegł dotknięcie taśmy przez Szweda. Zastąpi go Sówka. Dobry start Larsena, Gała wyprzedził Sówkę na dystansie. Czas 66,44.

Peter Ljung jako rezerwa taktyczna za Pawła Miesiąca. Szwed był bliski wjechania w taśmę, ale zawodnicy wjechali w pierwszy łuk i kontynuowali jazdę. Dopiero po chwili sędzia przerwał wyścig.

Przerwa na równanie toru przed biegiem ósmym.

Zawodnikom nie podoba się to, że kolejne rzeczy próbuje się wprowadzić za ich plecami

Bieg 7
24
5 : 1
18

W powtórce podwójne zwycięstwo gospodarzy. Bieg bez historii. Czas 67,41.

Czterech zawodników nie pojedzie w Challengu SEC. Krzysztof Cegielski: Działacze powinni pomóc naszym zawodnikom

W powtórce dobry start Kuciapy, ale po zewnętrznej założył go Gomólski. Między zawodnikami doszło do kontaktu, co zakończyło się upadkiem rzeszowianina. Gomólski podjechał do Kuciapy z pretensjami. Zawodnik gości wykluczony z powtórki.

-> Podprowadzające podczas 6. kolejki

Upadek Adriana Gomólskiego na pierwszym łuku, bieg przerwany. Zawodnik wstał z toru o własnych siłach. "Adi" został lekko trącony przez Damiana Adamczyka na pierwszym łuku, powtórka w pełnej obsadzie.

Bieg 6
19
2 : 4
17

Nicholls wzięty w kleszcze na wejściu w pierwszy łuk, za to Ljung mija rywali po zewnętrznej na pierwszym łuku. Na drugim łuku Nicholls uporał się z Piosickim. Czas 65,82.

Bieg 5
17
5 : 1
13

Gospodarze pewnie wygrali moment startowy. Davidsson wygrywa z ogromną przewagą, za to Larsen do końca nęka Tarasienkę. Miesiąc nie liczy się w walce o punkty. Czas 65,34.

Bieg 4
12
3 : 3
12

Sówka po dobrym starcie po zewnętrznej minął rywali. Kuciapa na dystansie atakuje Gałę, ale bez rezultatów. Czas 65,72.

-> SportowyBar.pl - śmieszne, emocjonujące i wzruszające momenty sportowe na obrazkach, zdjęciach i filmach.

Bieg 3
9
3 : 3
9

W powtórce Davidsson najlepszy ze startu. Szwed odnosi pewne zwycięstwo. Czas 65,96.

Nicholls wygrał moment startowy, ale wyniósł się za szeroko i stracił prowadzenie na rzecz Davidssona. Jednak na pierwszym łuku wywrócił się Tarasienko, sędzia przerwał bieg. Zawodnik gospodarzy wykluczony z powtórki.

Na torze pojawiła się polewaczka.

-> Chcesz sprawdzić swoją wiedzę żużlową? Polecamy nasze quizy żużlowe - do wyboru trzy poziomy trudności!

Bieg 2
6
3 : 3
6

Nierówny start, bieg przerwany. W powtórce dobry start Krystiana Rempały. Po szerokiej próbował go minąć Piosicki, ale pozostał w tyle. Na drugim okrążeniu Rempałę minął Gała. Czas 66,04.

Bieg 1
3
3 : 3
3

Dobry start Adamczaka, ale pod łokieć na pierwszym łuku wszedł mu Larsen. Miesiąc stara się przedzielić parę gospodarzy, ale bez efektów. Gomólski otrzymał upomnienie od sędziego za ostre blokowanie Miesiąca. Czas 65,96.

14:15 - Zawodnicy wyjechali na tor.

14:10 - Dodatkowa, szybka kosmetyka toru.

14:05 - Trwa sprzątanie toru, gdyż kibice wyrzucili sporo serpentyn. Przez to początek meczu opóźni się.

13:50 - Trwa prezentacja zawodników.

13:45 - Na torze pojawiła się polewaczka, która mocno zrasza nawierzchnię.

13:42 - Koniec próby toru. Na trybunach obecnie ok. 4500 kibiców.

13:40 - Carbon Start zrezygnował z próby toru. Gości ponownie reprezentowali Larsen i Sówka.

13:35 - Kenni Larsen i Łukasz Sówka na próbie toru z ekipy gości.

13:30 - Gnieźnianie poinformowali o pozyskaniu nowego sponsora. Jest nim firma Tauron Wydobycie S. A.

13:05 - Na trybunach zgromadziło się do tej pory ok. 1000 widzów.

13:00 - W zespole gości pod numerem 6 wystąpi Krystian Rempała.

12:55 - W Gnieźnie słoneczna pogoda, na termometrach ok. 30 st. C.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?